İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Her Güne Bir DUA

2 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:39 am

Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Azzevecelle
----------------------------------------------------------
Nazar Duaları

GÖZ DEGMESIN DIYE OKUNACAK DUA OKUNUSU:
” Mâsâ’Allâh, Bârekallâh, Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh ”
MANASI:
“Allâh’ü Teâlâ mübârek etsin. Allâhü Te’âlâ diledi de böyle iyi ve güzel oldu. Güç ve kuvvet yalniz ve yalniz Allâh’indir. Allâhü Teâlâ’dandir.”
NAZARIN ZARAR VERMEMESI IÇIN OKUNACAK DUA OKUNUSU:
” Allahümme bârik fîhî ve lâ tedurruhu .”
MA’NASI :
“Allâh’im, bunu mübârek eyle.

En son yasmin_58 tarafından Salı Mayıs 12, 2009 10:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:42 am

Birisi her gece kalkıp Allah'ı anıyor, O'na dua ediyordu.

Şeytan ona dedi:

- Ey devamlı Allah'ı anan kişi! Bütün gece Allah deyip çağırmana, yakarman karşılık seni buyur eden var mı ki?

Sana bir tek cevap bile gelmedi, daha ne zamana kadar böyle yakarıp dua edeceksin?

Adamın gönlü kırıldı, başını yere koydu ve hüzün içinde uyudu.

Rüyasında ona şöyle dendi:

- Kendine gel uyan! Niye duayı, zikri bıraktın? Neden usandın?

Adam:

- Buyur diye bir cevap gelmiyor ki... Artık kapıdan kovulmaktan korkuyorum, dedi.

Bunun üzerine dendi ki ona:

- Senin Allah demen, O'nun buyur demesi sayesindedir. Senin yalvarışın, Allah'ın senin ruhuna haber uçurmasındandır.

Senin çabaların, çareler araman, Allah'ın seni kendine yaklaştırması, ayaklarındaki bağları çözmesindendir.

Senin korkun, sevgin, ümidin, Allah'ın lütuf kemendidir. Senin her Yarabbi demenin altında, Allah'ın buyur demesi vardır..

Gafilin, cahilin gönlü bu duadan uzaktır. Çünkü Yarabbi demeye izin yok ona. Ağzında da kilit var onun, dilinde de...

Zarara uğradığı zaman, ağlayıp sızlamasın diye Allah ona dert, ağrı, sızı, gam, keder vermedi. Artık anla ki, Allah'a dua etmeni,

O'nu çağırmanı sağlayan dert, Dünya saltanatından daha iyidir. Dertsiz dua soğuktur. Dertliyken yapılan dua ise gönülden kopar...

En son yasmin_58 tarafından Salı Mayıs 12, 2009 10:29 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:43 am

----------------------------------------------------
S.Demirci'den
"Ya Sabur!
Eyyub’a(as) sabri sen ögrettin
Eyyub’a(as) sabri sen verdin
Sen ki sabri için Eyyub’a(as) översin
Sensin Sabur asil sabreden sensin
Sabur sensin sabredenleri seversin
Sabrin öyle ki ben kuluna hilmin çok
Sabredersin ki cezalandirmakta acelen yok
Sabrin var ki pisman olacaklara mühletin çok
Sabrin öyle ki sabretmeyenlere bile sabirsizligin yok
Sen ki bütün sabredenlerin sabir sebebisin
Muhabbetine mahzar olan sabilinden eyle beni"

~ AMİN

En son yasmin_58 tarafından Salı Mayıs 12, 2009 10:30 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:44 am

YA RABBİ! Nasıl ki insan bir şehirden geçerken orada hastalanıp belalara maruz kalırsa, oradan nefret edip derhal ayrılmak ister. Ve eğer daha güzel bir şehir biliyorsa oraya göç eder. Yok eğer oraya gidemiyorsa hasretini çeker ve gönlünü oraya hicret ettirir. Bunun tersine de eğer insan bir beldede lezzet ve mutluluk görürse tattığı lezzet oranında oraya bağlanır ve oradan ayrılmak istemez. İşte böylece Allah−u Teala’nın biz Müminlere bela göndermesinin, dünyaya bağlanmayı engelleyip ahirete yönelmeyi sağlaması açısından bizim faydamıza ve hayrımıza olduğunu bize idrak ettir. Başımıza gelen tüm bela ve musibetlere sabretmeyi nasip et.

amin...

Mü'minler, ancak o
kimselerdir ki; Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir, Allah'ın ayetleri kendilerine okunduğu zaman imanları artar ve Rablerine tevekkül ederler."(enfal 2)

En son yasmin_58 tarafından Salı Mayıs 12, 2009 10:30 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:45 am

Aziz ve Hakim ve Erhamur-Rahimin olan Rabbimiz bizleri yanlış tercihlerden, ümmeti de her türlü maddi ve manevi sıkıntı ve felaketlerden mahfuz eylesin.

amin....amin....

Mü'minler, ancak o
kimselerdir ki; Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir, Allah'ın ayetleri kendilerine okunduğu zaman

En son yasmin_58 tarafından Salı Mayıs 12, 2009 10:31 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:46 am

(Ya Rabbi, Sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!)

(Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de koru!)

(Ya Rabbi, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!)

(Ya Rabbi, bizi sabreden ve şükredenlerden eyle!)

(Ya Rabbi, bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle!)

(Ya Rabbi, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sığınırım!)

(Ya Rabbi, işinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle!)

(Bedenime, kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip et!)

(Ya Rabbi, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!)

(Ya Rabbi, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım.)

En son yasmin_58 tarafından Salı Mayıs 12, 2009 10:32 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:47 am

EL Mümin:Allah'ın (azze ve celle) iman ve güven veren; imân nûrunu veren; İman nurunu Yaratan; bunun getirdiği emniyeti bahşeden; gaybın sonsuz sırlarına açık idraki oluşturan Adıdır Mümin. El Mümin, iman ve hidayet bağışlayarak, her türlü şüphe ve tereddütleri kaldıran Adıdır Allah'ın (azze ve celle).

Allah (Azze ve Celle) korku içinde olanlara emniyet ve güven verendir. Bu bakımdan her türlü korkudan emin olmak için Allah(Azze ve Celle)'ye iltica edilmeli, O'na sığınılmalıdır. Gönüllerde îman ışığı yakan, uyandırandır Allah! (Azze ve Celle) (Allah,(Azze ve Celle) Kendisine sığınanlara aman verip onları koruyan; rahatlatan ve emniyete Alandır.

"O Allah ki, O'ndan başka ilah yoktur. Melik'tir; Kuddûs'tur; Selam'dır; Mü'min'dir; Müheymin'dir; Aziz'dir; Cebbar'dır; Mütekebbir'dir. Allah, (müşriklerin) şirk koştuklarından çok yücedir." (Haşr Suresi 23. Âyet Meali)

Ey imân nurunu Yaratan Allah'ım ! Ey gaybın sonsuz sırlarını müminlere Açan Allah'ım !
Ey hidayetin Sahibi !
Ey yerin göğün Sahibi !
Ey eman Veren !
Ey en Mukaddes !
Ey Mü'min !
Ey Allah !
Kalbimizi imân nuruyla parlat bizim! Bizi, Seni zikredenlerden kıl !
Zikreden, Zikredilen olur Mümin Adınla Rabb'im !
Zikredenlerden Seni
Ve Senin Zikrettiklerinden eyle bizi ! Kulaklarımızın pasını temizle Mümin Adınla..! Mümin Adınla Rabb'im; Çöz dilimizdeki düğümü! Gözümüzden gaflet perdesini kaldır Mümin Adınla!
Mümin Adınla Kalbimize imân nurunu nakşet..! Şüphe ve öfke membaından baş veren Kederi sil gönlümüzden Mümin Adınla!
Mümin Adınla Rabb'im..!
İnşirahın anahtarı Rızanı kazı kalbimize..!
Sen razı olursan eğer;
Gönüller açılır ferah feza bir âleme! Adınla Allah'ım;
Gök kapıları açılır sonsuz semada! Sonsuz ihsanınla Allah'ım;
Sana açılan ellerimizi boş çevirme..!
Lütfunla Rabb'im ve Kereminle; Bizi de eriştir Rızana..!
Nefsin tasallutundan kurtar bizi
Samimi bir kalp ver bize Mümin Adınla! Samimi olanın riyası olmaz asla Rabb'im..!
İhlâsla kâmil olan samimiyet bahşet bize Mümin adınla..!
Mümin Adınla Rabb'im kalbimize iman ve ihlas nasip et..! Bizi bu karanlıklardan kurtar; Kurtar bizi karanlıklardan Mümin Adınla İman nurunu yerleştir kalplerimize Bilmediği için şeytanın bozamadığı; Meleğin bilmediği için yazamadığı, Bir ihlâs ver bize Rabb'im Mümin Adınla..!
"Alemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz." (Tekvir Suresi 29. Âyet Meali)
Vesveseyi ve riyayı sök at kalbimden Mümin Adınla Rabb'im..!
Cahil ve zalim nefsimi Mümin Adınla terbiye et..! Sen Dilemezsen biz hiçbir şey dileyemeyiz Allah'ım..! Hayrolanı Dilemeni dileriz ancak Senden! Kötülüğü emreden nefsin muttali olduklarından; Uzaklaşmamızı nasip et Mümin Adınla..! Sadır olursa bir hayır bizden; Fazlı Kereminden, İhsanındandır ancak biliriz! Hayırda yarışanlarla an ismimizi Mümin Adınla.! Mümin Adınla Rabb'im ismimizi irşad olan kullarınla an..!
"Ve gerçekten Rablerine dönecekler diye, vermekte olduklarını kalpleri ürpererek verenler; İşte onlar, hayırlarda yarışmaktadırlar ve onlar bundan dolayı öne geçmektedirler." (Müminun Suresi 60 ve 61. Âyet Meali)

Sana döneceğimiz günün korkusunu kalbimizden çıkarma Ya Rabb..!
Bizi hayırda ve iyilikte öne geçenlerden eyle..! Senden hayâ ederek; Ve yalnız Sana hasrederek yapmamızı nasip et amellerimizi! Haşyetinden kalbi ürperenlerle; Hayırda yarışanlarla an adımızı Mümin Adınla..!
"...Fakat Allah size imanı sevdirdi, onu kalplerinizde süsledi.." (Hucurat Suresi 7. Âyet Meali)
Nefsimle bir an bile yalnız bırakma beni Ya Rabb.! Kalbimin afeti nefsimden razı olduğum gündür..! Nefsimi itham edenlerden eyle beni! Öyle ki Rızanla birr'e ulaşayım Allah'ım..! Senin izini taşır dünya ve bütün mahlûkat. Bizi mahlûkatın bağımlılığından kurtar Zincirlerimizden bizi kurtar Ya Rabb Mümin Adınla..!
Kurtar ki bizi zincirlerimizden asıl hürriyeti tadalım..!
Kurtar ki zincirlerimizden bizi koşarak gelelim Senin Yolunda Sana! Senin yolundan Ya Rabb bizi asla geri döndürme..!
İmanla süsle kalplerimizi Mümin Adınla..!
Yönelişim Emrinedir Ya Rabb..!
Yapayalnız kalsam da bu yolda..!
Emrinedir yönelişim! Hidayet ve ihtiyaç yolunda yürürken bu en muhtaç, Bu kalbi Ya Rabb..!
Mümin Adınla imana aç..!
Nuruna aç bu kalbi Ya Rabb..!
İman nuruyla nurlandır kalbimi..!

Ve, "kişi sevdiğiyle beraberdir" müjdesince Resulullah'ın (Sallallahu Aleyhi Vesellem);
Beni sevdiklerinle beraber haşret..! Kelimeler yetmez kalbimdekileri anlatmaya şimdi.
Şimdi kalbim Allah'ım;
Korkunla paramparça..!
Ümidinle dirilir kalbim yeniden..!
Allah'ım! Beni ümidinden uzak bırakma! Sen ki Muktedir'sin..!
Sen ki yegâne Galib'sin..!
Sen ki İşitir, Sen ki Görürsün!
Bütün güzel Adlarınla Allah'ım;
Yalvarırım şimdi Sana;
Kalbimin sesini Duy..!
Yönelişi Sanadır kalbimin..!
Utanırım konuşamam şimdi;
Susarım! Yalnızca Duy kalbimin sesini Allah'ım Allah Adınla..!
"Lebbeyk. Allahümme Lebbeyk,
Lebbeyke lâ şerike leke lebbeyk,
Innel hamde Vennimete leke Velmülke laşerike lek"
"Allah'ım! Davetine uyarak Sana geldim. Senin eşin ve ortağın yoktur. Mülk ve nimet Senindir. Hamd Sanadır. Şerikin yoktur..!

En son yasmin_58 tarafından Salı Mayıs 12, 2009 10:33 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:48 am

RABBİM
Bana Hz. Adem'in tevbesini ,Hz. Nuh'un direncini ver !
Hz. İbrahim'in imanını ,Hz. İsmail'in teslimiyetini ver !
Hz.Yakub'un dirayetini ,Hz.Yusuf'un iffetini ver!
Hz. Musa'nın celadetini ,Hz. Harunun sadakatini ver!
Hz. Davud'un sadasını ,Hz. Süleyman'ın gayretini ver !
Hz . Eyyub'un sabrını , Hz Lokman'ın hikmetini ver !
Hz Zekeriyya'nın hizmetini , Hz Yahya'nın şehadetini ver !
Hz Meryem'in adanmışlığını ,Hz İsa'nın safiyetini ver !
Hz Muhammed'in muhabbetini ver Ya Rab!
amin amin amin ... ...

En son yasmin_58 tarafından Salı Mayıs 12, 2009 10:34 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:48 am

Ey Rabbimiz,
Senin peygamberinin ve onun sahabesinin hayatından dersleri, kişisel rant aracı haline getirip dininden para kazananlardan bu ümmeti kurtar.

Ey Rabbimiz,
Ekonomik sıkıntılarla boğuşurken zaafa düşüp akidesini tehlikeye atanları ıslah et ve onlara zenginliğinden lutfet

Ey Rabbimiz,
Kadınlarımızı iffetli, erkeklerimizi saygılı ve hürmetkar kıl

Ey Rabbimiz,
İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme ve bu ümmeti ıslah et
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Mayıs 16, 2009 9:47 pm

ALLAHIM beni bana bırakma.
Kendi haline bıraktıkların rezil oldu sefil oldu.
Beni aciz aklıma teslim etme YA RABBİ aklına güvenenler aklıyla ancak ahmaklığını buldu.

ALLAH'IM beni kendine yakın et,elçin MUHAMMEDe yakınken uzak kalan Ebu Talibe ne yazık oldu.
Uzaklardan sana yaklaşan Necaşi ne iyi etti de seni buldu.

ALLAH'IM kalbimi aşkınla doldur, Aşkınla ağlat aşkınla güldür.
Sana açılmayan çiçeği soldur,gülü de soldur.
Seni anmayan dili lal et isyankar sesleri sustur.

Ya RABBİ ben acizim biçareyim acizliğime katından bir çare indir.
Beni kibirden,gururdan uzak kıl.Lütfunla kuşat beni rahmetinle sevindir.

YA RABBİ senden başkasına yönümü çevirme ne olur ömrümü de yolunda son buldur.

Kalemi senin için tutayım kılıcIda senin için YA RABBİ ölümümü hayırlı eyle son nefeste beni imanla doldur,ya Şehit olayım yolunda yada secdedeyken beni öldür.

Aldığım nefesi veriyorsan eğer RABBİM diye vereyim.
Günümü elhamdülillahla bitireyim,
seni çok seven kullar gibi adın geçince ansızın kalbimin ritmi dursun bende kendimden geçeyim.

Seni anarak uyuyayım seni anarak uyanayım.
Bana şah damarımdan daha yakınsın ya her atışında kalbim bende seni hatırlayayım.

ALLAH'ım beni amelimle değil rahmetinle yargıla .
Ameline güvenenler bir gözün bile hakkını veremez sana güvenenler kendinden emin kullardır,kör gözleriyle herşeyi görürler.

Sevabım azdır günahım çok
senden başka bu kulunun gidecek kapısı yok.

ALLAH'IM beni varlıkla kendimden geçirme.
ALLAH'IM beni yoklukla terbiye etme.
ALLAH'IM kitabım sağ elimden verilsin

ALLAH'IM senin rızan benim hediyem olsun,
atmasına izin verdiğin şu kalbim aşkınla atsın aşkınla dursun...
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Mayıs 16, 2009 10:02 pm

ALLAH' ım!

--------------------------------------------------------------------------------

Bana dilimle değil halimle vazetmeyi nasip eyle

ALLAH' ım!

Bana bir insanın elinden tutmadan önce kalbinden tutmanın sırlarını öğret

ALLAH' ım!

Okuma öğrenme öğrendiklerimizi uygulama aşkımızı salgın ve saygın bir hastalığa dönüştür

ALLAH' ım!

Dinimizi dünyanın mehri yapmaktan acıkınca da inançlarımızı yemekten cümlemizi muhafaza eyle

ALLAH' ım!

Beni beni benim önüme engel olmaktan

Beni benim hayatımın kemirgeni olmaktan

Beni bana yalan söylemekten muhafaza eyle

ALLAH' ım!

Bakışımızı ibret

Sukutumuzu hikmet

Konuşmamızı sanat ve marifete dönüştür

ALLAH' ım!

Boşa bakanlardan

Boşa susanlardan

Boşa konuşanlardan eyleme

ALLAH' ım!

Zenginlerimizi hamiyetsiz

Fakirlerimizi gayretsiz

Alimlerimizi amelsiz

İdarecilerimizi adaletsiz bırakma

ALLAH' ım!

Dahili ve harici düşmanlardan sana sığındığımız gibi;
cehaletintembelliğinzaman israfının şerrinden de sana sığınıyoruz
bizleri muhafaza eyle

ALLAH' ım!

Önce Hak' tan sonra haksızlıktan korkmayı nasip eyle

ALLAH' ım!

Yetenek israfından

Kapasite israfından

Zaman israfından ve israfın her türlüsünden muhafaza eyle

ALLAH' ım!

Ertelemekten üşenmekten yılmaktan vazgeçmekten yarına bırakmaktan ve buna benzer hastalıkların şerrinden muhafaza eyle

Bu hastalıklara karşı Alim Hakim ve Şafi isimlerinden acilen şifalar ihsan eyle

ALLAH' ım!

Beynimizi malumat ishali olmaktan

Aklımızı öfkenin esiri olmaktan

Bedenimizi şehvetin kölesi olmaktan

Midemizi depo haline gelmekten muhafaza eyle

yapılan dualarımızın kabulü temennisiyle İNŞALLAH VESSELAM...
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Kur an''da Dualar   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Mayıs 23, 2009 9:22 am

"Ey Rabbimiz Bizi sana teslim olanlardan kil neslimizden de sana teslim olan bir ummet cikar, bize ibadet yerlerimizi goster, tovbemizi kabul et zira tovbeleri kabul eden, cok merhametli olan ancak sensin."
( Bakara- 28 )

"Ey Rabbimiz, Bize dunyada bir iyilik, ahirette bir iyilik ver. Bizi ates azabindan koru."
( Bakara- 201 )

"Ey Rabbimiz Unutursak veya hataya dusersek bizi hesaba cekme(yarliga).Ey Rabbimiz Bizden oncekilere yukledigin gibi bize de agir bir yuk yukleme."
( Bakara- 285 )

"Rabbimiz Bizim gucumuzun yetmedigi islerden bizi sorumlu tutma, bizi affet, bizi bagisla, bize aci. Cunku sen mevlamizsin. Kafir kavimlere karsi bize yardim et."
( Bakara- 286 )

"Rabbimiz Bizi dogru yola ilettikten sonra kalplerimizi egriltme. Bize tarafindan rahmet bagisla. Eminiz ki, lutfu en bol olan sensin."
(Ali Imran - 8 )

"Rabbimiz Gelmesinde suphe edilmeyen bir gunde insanlari mutlaka toplayacak olan Sen'sin. Allah asla sozunden donmez."
( Ali Imran -9 )

"Ey Rabbimiz Iman ettik, oyleyse bizim gunahlarimizi bagisla, bizi ates azabindan koru."
( Ali Imran -l6 )

"Rabbimiz Indirdigine inandik ve Peygamber'e uyduk Simdi bizi (birligini ve peygamberlerini tasdik eden)sahitlerden yaz."
( Ali Imran- 53 )

"Ey Rabbimiz Gunahlarimizi ve isimizdeki taskinligimizi bagisla, ayaklarimizi (yo1undan) kaydima, kafirler topluluguna karsi bizi muzaffer kil."
( A1i Imran-147 )

"Rabbimiz Sen bunu bosuna yaratmadin. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabindan koru."
( Ali Imran -191 )

"Rabbimiz, dogrusu sen, kimi cehenneme koyarsan artik rusva etmissindir. Zalimlerin hic yardimcilari yoktur."
( Ali Imran- 192 )

"Ey Rabbimiz, Gercek su ki biz, "Rabbinize iman edin" diye seslenen bir davetciyi (Peygamberi, Kur'ani) isittik. Artik gunahlarimizi bagisla, kotuluklerimizi ort, ruhumuzu iyilerle beraber al, ey Rabbimiz."
( Ali- Imran- 193 )

"Rabbimiz' bize peygamberlerin vasitasiyla vaat ettiklerini de ikram et ve kiyamet gununde bizi perisan etme: Suphesiz sen vaadinden caymazsin."
( Ali- Imran -194 )

"Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik, eger bizi bagislamaz ve bize acimazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz."
( Araf- 23 )

"Lutfedip hidayetiyle bizi buna(bu nimete) kavusturan Allah'a hamdolsun, Allah bizi dogru yola iletmeseydi kendiligimizden dogru yolu bulacak degildik. Andolsun ki, Rabbimizin elcileri gercegi getirmislerdir."
( Araf- 43 )

"Ey Rabbimiz! Bizi zalimler toplulugu ile beraber bulundurma!"
( Araf- 47 )

"Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasinda adaletle hukmet. Cunku sen hukmedenlerin en hayirlisisin."
( Araf- 89 )

"Rabbimiz ustumuze sabir yagdir ve bizi musluman olarak oldur."
( Araf- l26 )

"Allah'a dayandik. Ey Rabbimiz, bizi. O zalimler topluluguna bir fitne (konusu) yapma. Ve bizi rahmetinle 0 kafirler toplulugundan kurtar."
( Yunus 85-86 )

"Ey Rabbim beni ve soyumdan gelenleri namazi devamli kilanlar eyle. Ey Rabbimiz duami kabul et!
( Ibrahim-40 )

"Ey Rabbimiz (amellerin) hesap olunacagi gun beni ana-babami ve mu'minleri bagisla."
( Ibrahim- 4l )

"Rabbimiz, Bize tarafindan rahmet ver ve bize, su durumumuzdan kurtulacak yolu hazirla."
( Kehf- 10 )

"Rabbimiz, Biz iman ettik, oyleyse bize aci. Sen merhametlilerin en iyisisin."
( Mu'minun 109 )

"Rabbimiz, Cehennem azabini uzerimizden sav. Dogrusu onun azabi gelip gecici bir sey degildir."
( Furkan- 65 )

"0rasi cidden ne kotu bir ugrak, ne kotu bir konaktir."
( Furkan- 66 )

"Rabbimiz bize gozumuzu aydinlatacak esler ve zurriyetler bagisla ve bizi takva sahiplerine onder kil."
( Furkan-74 )

"Bizden tasayi gideren Allah'a hamdolsun. Dogrusu Rabbimiz cok bagislayan, cok nimet verendir."
( Fatir- 54 )

"Rabbimiz bizi ve iman ile daha once bizi gecmis din kardeslerimizi bagisla, kalplerimizde, iman edenlere karsi hic bir km birakma. Rabbimiz, Suphesiz ki sen cok sefkatli, cok merhametlisin."
( Hasr- 10 )

"Rabbimiz, Sana dayandik, sana yoneldik. Donus sanadir."
( Mumtehine-4 )

"Rabbimiz, Bizi inkar edenler icin bir fitne kilma bizi bagisla, Ey Rabbimiz, yegane galip ve hikmet sahibi ancak sensin."
( Mumtehine-5 )

"Ey Rabbimiz, Nurumuzu tamamla, bizi bagisla, cunku sen her seye kadirsin."
( Tahrim- 8 )

"Basima bu dert geldi. Sen, merhametlilerin en merhametlisisin."
( Enbiya- 83 )

"Senden baska hic bir tanri yoktur. Seni tenzih ederim. Gercekten ben (nefsine zulmeden) za1im1erden oldum."
( Enbiya- 87 )

"Rabbim beni yalniz birakma. Sen varislerin en hayirlisisin. (Her sey sonunda senindir.)
( Enbiya- 89 )

"Rabbim bagisla ve merhamet et. Sen merhametlilerin en iyisisin."
( Mu'minun- 118 )

"Bizi zalimler toplulugundan kurtaran Allah'a hamdolsun."
( Mu'minun- 28 )

"Rabbim beni yalanlamalarina karsilik bana yardimci ol."
( Mu'minun- 38 )

"Ey Rabbim, beni ve kardesimi bagisla, bizi merhametine kabul et. Zira sen merhametlilerin en merhametlisisin."
( Araf- 151 )

"Rabbim, kucuklugumde onlar beni nasil yetistirmislerse, sen de onlari esirge."
( Isra-24 )

"Rabbim girecegim yere durustlukle girmemi sagla cikacagim yerden de durustlukle cikmami sagla. Bana, tarafindan hakkiyla yardim edici bir kuvvet ver."
( Isra- 80 )

"Allah bana yeter. Ondan baska tanri yoktur. Ben sadece O'na (guvenip)dayanirim. Cunku 0 buyuk arsin sahibidir."
( Tevbe- 129 )

"Rabbim, bana tarafindan hayirli bir nesil bagisla Inaniyorum ki sen, duayi hakkiyla isitensin."
( Ali-Imran- 38 )

"Rabbim, Ruhuma genislik ver."

"Isimi bana kolaylastir."

"Dilimin bagini coz. Ki sozumu anlasinlar"
( Taha- 25-26-27- 28 )

"Rabbim, benim ilmimi artir."
( Taha- 114 )

"Rabbim, Bana hikmet ver ve beni iyiler (zumresi ne ) kat."
( Suara- 83 )

"Bizi mu'min kullarinin bircogundan ustun kilan Allah'a hamdolsun."
( Neml- 15 )

"Ey Rabbim, Bana ve ana-babama verdigin nimet sukretmemi ve hosnut alacagin iyi is yapmami gonlume getir. Rahmetinle, beni iyi kullarin arasina kat."
( Neml- 19 )

"Rabbim, dogrusu kendime zulmettim. Beni bagisla."
( Kasas- 16 )

"Rabbim beni zalimler guruhundan kurtar."
( Kasas- 2l )

"Rabbim, Dogrusu bana indirecegin her hayra muhtacim."
( Kasas- 24 )

"Rabbim, Su fesatcilar guruhuna karsi bana yardim et."
( Ankebut- 30 )

"Rabim, Bana ve anne babama verdigin nimete sukretmemi ve razi olacagin yararli is yapmami temin et. Benim icin de zurriyetim icin de iyiligi devam ettir. Ben sana dondum. Ve elbette ki ben muslumanlardanim."
( Ahkaf- 15 )

"Rabbim, yeryuzunde kafirlerden hic kimseyi birakma"
( Nuh- 26 )

"Rabbim, Beni, ana-babami, iman etmis olarak evime girenleri, iman sahibi erkekleri ve kadinlari bagisla, zalimlerinde ancak helakini artir."
( Nuh- 28 )
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 7:09 pm

ALLAHIM !

BANA ÖYLE BİR GÖNÜL VER Kİ:

Bir kuruluşun tepe noktasında yetkili olsam bile,
bunu asla başka şekilde kullanmamalıyım.
Günlük yaşamda "ben" yerine, daha çok "sen" sözcüğünü kullanabileyim...

BANA ÖYLE BİR SEVGİ VER Kİ:

Sonsuz bir hazine gibi bitmesin, çoğalsın daha da sevdikçe,
doldursun sarsın çevremi.
Hatta düşmanlarımı da sevebileyim...

BANA ÖYLE BİR GÜÇ VER Kİ:

Herkesten daha çok çalışabileyim, tutsak düşmeyeyim
doğanın koşullarına, eşim ve çocuklarımı da mutlu et ki,
mutluluğu başkalarına da götürebileyim...

BANA ÖYLE BİR SAĞLIK VER Kİ:

Düşünebileyim, konuşabileyim.

BANA ÖYLE BİR ERDEM VER Kİ:

İbadet edebileyim, iyilik etmeyi ve sevinçten buğulanmış gözlerle, teşekkür
edenlere;
bir şey yapmadım, anımsamıyorum diyebileyim.

BANA ÖYLE BİR YETENEK VER Kİ:

İyi eş, baba, anne, iyi komşu, iyi arkadaş, iyi vatandaş olabileyim.

BANA ÖYLE BİR UMUT VER Kİ:

Bugüne kadar yapmış olduğum hatalar için
karamsarlığa düşmeyeyim, herşeyden aklanmış olarak yaşama
yeniden başlamak üzere bağışlanabileceğimi bileyim.

BANA ÖYLE BİR ANLAYIŞ VER Kİ:

düşünebildiğim, yargılayabildiğim, inandığım, kahrolduğum, varolduğum şu
anda bu sözleri söyleyebildiğim için şükredebileyim.

BANA ÖYLE BİR TALİH VER Kİ :

Yıllar sonra beni hatırlayanlar "herkese iyilik eden, tüm insanları seven,
o düzeyde de sevilen bir kişiydi " diye konuşsanlar ve ben de huzur içinde
olabileyim.

BANA ÖYLE BİR İRADE VER Kİ:
Birgün yenilip, içimdeki şeytanın kurallarına doğru yönelirsem;
bu bir düşünce ise düşüncemi, bu bir adım ise ayağımı, bu bir uzanma ise
elimi durdurabileyim.

BANA ÖYLE BİR SABIR VER Kİ:

Sükûneti bulayım, durabileyim, düşünebileyim.

yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 7:12 pm

Razı olmayacağın amelden,

Şifası olmayan hastalıklardan,

Dünya fitnelerinden,

Acizlikten,korkaklıktan,

Tembellikten,çimrilikten,

İsyan ettiren fakirlikten,

Azdıran zengillikten,

Kem gözlerin nazarından,

Kıskanç ve Dedikoculardan,

Düşkün ihtiyarlıktan,

Rahmetin olmadığı ölümden,

Kabir ve Cehennem azabından

sana sığınırım.....

Ey Rabbimiz, unutur veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmediği işleri de yükleme, bizi affet, bizi bağışla, bize acı, sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirlere karşı bize yardı
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 28, 2009 10:48 am

AFFET ALLAH'IM (cc)

İtiraf ediyorum;
Ben çok kötü biriyim . .
İtiraf ediyorum;
Nankörün tekiyim . .
Gamsızım,
Vurdumduymazım,
Vefasızım!!!
Üzerimde ki nimetini hatırlamıyor,
Hatırlamaktan korkuyorum . .
-Korktukça da kaçıyorum-
Kendimi Senden uzaklaştırıyorum.
Bana verdiğin değerlerden,
Güzelliklerden,
Özelliklerden uzaklaşıyorum . . .
Beni affet Allah'ım (cc)
Ve benim gibi olanları da . . .
. . . . . . .
Oysa her an dilimi zikrinle ıslatmalıyım.
Bana bahşettiğin nimetlerin,
Emrime emade ettiklerinin farkına varmalıyım . .
Kalu Bela'da verdiğim sözü hatırlamalıyım.
Kalu Bela'dan beri Müslüman olduğumu ,
Kalu Bela'dan gelip ahirete gittiğimi hatırlamalıyım . .
Bana verdiğin İslam şerefini,
Habibi'nin (s.a.v.) ümmetinden olma izzetini anlamalıyım . .
Lütfettiğin ailemin,
El ve ayaklarımın,
Kol ve bacaklarımın,
İç organlarımın,
Yüz güzelliğimin,
Ruh ahengimin . . . farkında olmalıyım . . .
İnsanlığımın,
İslamlığımın,
Müslümanlığımın farkında olmalıyım . . .
. . . . . . . . . .
Kur'an-ı Kerim'i Senden gelen,
En sevgiliden mektup bilmeliyim . .
Kur'an-ı Kerim'i dağlara yüklediğinin,
Ama dağların korkusundan emaneti alamadığını bilmeliyim . . .
Ve öyle sarılmalıyım Kur'an'a . .
Sahabe gibi başımda taşımalıyım,
Gönlüme koyup, damarlarımda dolaştırmalıyım
Kur'an'la yaşamalıyım!
Kur'an'ı yaşamalıyım!
Her zaman büyük bir iştahla,
Muazzam bir onurla,
Bitmeyen bir gururla Kur'an'ın ellerinden tutmalıyım . .
Senin kokunu hissetmeliyim her harfinde,
Senin sesini duymalıyım hareketlerde,
Senin kokunu içime çekmeliyim ayetlerde,
Ve ibretler olmalıyım,
Her surede dalgalanmalıyım,
İhtiyarlamalıyım Hud Suresi'nde,
Kıyamet Suresi'nde dizlerimin bağı çözülmeli,
Tekvir Suresi'nde ödüm patlamalı,
İnfitar Suresi'nde yüreğim yarılmalı,
Sonra Kadir Suresi tutmalı ellerimden,
Gönlüme su serpmeli Kadir suresi . .
Ve, Aziz ve Celil olan Senin adınla
"Bismillahirrahmanirrahim" diyerek okumalıyım Kadir Suresi'ni;
" Biz Kur'an'ı Kadir gecesinde indirdik.
Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin?!.
Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır.
O gece melekler ve Cebrail Rablerinin izniyle her iş için iner dururlar.
O gece, tan yeri ağarıncaya kadar bir esenliktir."
Azamet sahibi olan Allah doğru söyledi.
Şüphesiz ki Sen ne söylersen tek doğru odur!!!
. . . . . . . . . . .
Sonra namaz kılarken huşuyu armalıyım,
Kaf dağının ötesinde olsa da huşuyu bulmalıyım,
Üşenmeden maveraya uzanmalıyım,
Ve ürpererek başlamalıyım namaza,
Dünyaya ait her şeyi unutmalıyım.
Ahireti hatırlamalıyım hesapsızca.
Sahabeyi düşünmeliyim;
Namazda iken vücuduna gelen okları hissetmeyen sahabeyi . . .
Hatem'i Esam'ın ( r.a.)namazla ilgili soruya verdiği cevap
Kulaklarımda patlamalı!
Zira o: şöyle buyurmuştu;
" Vakit yaklaşınca güzelce abdestimi alır,
Namaz kılacağım yere gider,
Orada oturur,
Aklımı başıma alır,
Sonra namaz için ayağa kalkarım,
Kabe'yi iki kaşım arasına,
Sıratı ayaklarımın altına,
Cenneti sağıma,
Cehennemi soluma alırım.
Azrail'i tepemde kabul eder
Ve bu namazı son namazım diye kabul eder
Korku ve ümit ile huzuru ilahide durur
Tahkik ile tekbir alır
Ağırca manasını düşünerek Kur'an okurum.
Tevazu ile ruku eder
Huşu ile secdeye varırım.
İhlasla namazımı kılar,
Sonrada kabul olup olmadığını bilemem,
Korkusunu saklarım."
. . . . . . . .
Hatem'i Esam'ın (r.a.) sözleri beni irkmeli
Sonra aynı ürpertiye umut yoğurup;
"Lebbeyk Allahumme lebbeyk
Lebbeyk laa şerike leke lebbeyk
İnne hamde
Vel ni'mete
Vetevel mülk
Laa şerike leh" demeliyim
Peşinden niyet ve Allahu Ekber!
Büyük bir iştahla Subhaneke'yi okumalıyım
Euzu besmeleden sonra Elham'ı
Peşindense Kur'an'dan başka ayetler . .
Sonra tevazu ile eğilmeliyim
En azından üç defa;
"Subhane Rabbiye'l – azim"
"Azamet sahibi olan Allah'ı tesbih ederiz" demeliyim
Ve "Semi Allahu limen hamideh"
"Kulun bu yaptıklarını ve niyazını Allah'da işitti" yle doğrulamalıyım
Sonra can-ı gönülden bir edayla secdeye varmalıyım
Yine en azından üç defa:
"Subhane Rabbiye'l-ala"
" Yüce Rabbimizi tesbih ederiz" demeliyim
Ve secde de ağlamalıyım
Ağlamalıyım saatlerce . .
Kendimden geçene kadar,
Ölene kadar ağlamalıyım . . .
" Buyur Allah'ım buyur
Buyur Senin ortağın yoktur
Bütün övgüler Sendedir, Sendedir
Mülkte Senindir
Senin ortağın yoktur."
. . . . . . . . . . . .
Ellerimi arş-ı alaya açıp tüm samimiyetimle,
Tüm acziyetimle günahlarımın dağları aştığını itiraf etmeliyim.
Sevaplarımı: nefsime yenilerek yaktığımı,
Uhreviliği bırakıp dünyalığa aldandığımı,
Yanıldığımı,
İnsanları yanılttığımı,
Gerçeklerden kaçtığımı itiraf etmeliyim . .
Ve yeniden, son defa tövbe etmeliyim:
Senin sonsuz of ve merhametine güvenerek,
Pişmanlık çeşmesinden kana kana su içerek,
Dünyalıktan geçerek tövbe etmeliyim . .
Bulutlanmalı gözlerim,
Islanmalı yanaklarım,
Sinem ıslanmalı,
Boğazım düğümlenmeli,
Defalarca yutkunmalıyım . .
Öyle ki nefes almakta zorlanmalıyım!
Kavak ağacı gibi sallanmalıyım!
Uzaklardan duyulmalı titreyen sesim!
Maveradaki suda görülmeli bulanık aksim!
Pişmanlık kokmalı nefesim . . .!
Ve kendime gelmeliyim;
Yalnızlığımda çaresizliğimi tanımalıyım;
İnşirah'ı okumalıyım,
Ferahlamalıyım . . .
Dualarımın kabulüne şeksiz şüphesiz inanmalıyım;
Kendi kendime şunu demeliyim;
"Alemlerin Rabbi olan Yüce Allah'ım affedendir,
Affetmeyi sevendir.
O'nun beni affedip cennetine alması cennetini daraltmaz,
Tüm günahkarları affetmesi de cennetini daraltmaz,
Ben O'ndan geldim ve yine O'na döneceğim.
Ben O'nun affına muhtacım.
Rızasına muhtacım.
İnşallah O (cc) beni de,
Benim gibi olanları da affeder
Ve bizleri affetmeyi sever . . ."
. . . . . . . .
Umutluyum,
Umudumu hiç kaybetmiyorum,
Çünkü O'nun kapısını çalıyorum.
O kapıdan hiç kimse eli boş dönmez . .
O kapı kimsenin yüzüne kapanmaz,
O kapı rahmet kapısıdır . .
Umut ediyorum ki dağlar büyüklüğünde ki hatalarımı,
Arş'a yetişen kusur, kabahat ve günahlarımı,
O Rabbul Alemin yüzüme çarpmaz,
O (cc), beni umutsuzlukta bırakmaz.
Tertemiz verdiği bedenimi, çirkinliklerimden arındırır İnşallah . .
İnşallah benden yüz çevirmez,
İnşallah beni kendi halime bırakmaz.
Ey ahiret saadetiyle rahmet edici: Er Rahim,
Ey kendine sığınanlara eman veren: El Mümin,
Ey az amale çok karşılık veren: Eş Şekur,
Ey tevbeleri kabul edici: Ey Tevvab,
Ey günahları affeden: El Afüvv . . .
Beni, anamı, babamı, kardeşlerimi . . .
Bizi sevenleri ve sevdiklerimizi . . .
Ve tüm mümin ve mümiratı affet . .
Ey Yüce Allah'ım! Ömürlerimizin hayırlısını, ömürlerimizin sonu,
Amellerimizin hayırlısını, sonraki amellerimizi
Ve günlerimizin hayırlısını Sana kavuşacağımız gün eyle . . .
Ey Yüce Allah'ım! Kaza ve kaderine razı olmayı,
Ölümden sonraki hayatın serinliğini,
Senin vechine bakmanın lezzetini,
Zarar vermeksizin,
Fitneye kapılmaksızın,
Sapıtmaksızın Seninle konuşmanın şevkini bize nasib et . . .
Ya Hayyu ya Kayyum rahmetinden bizi mahrum etme . .
Ya Rabbi! Helalinle bizi haramdan koru.
Fazlın ile zengin kıl ve kendinden başkasına muhtaç etme . . .
Ya Rabbi! Bizleri affet . .
Ya Rabbi! Bizleri affet . .
Ya Rabbi! Bizleri affet . . .
Şüphesiz ki Sen affedensin ve affetmeyi sevensin . . .
Amin . . . Amin . . . Amin . . .
Emhamdulillah
Emhamdulillah
Elhamdulillahirabbilalemin . .
Vessalatu vesselamu ala resulina muhammedin ve ala alihi
Ve sahbihi ecmein . . .
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 28, 2009 10:50 am

Tükeniyorum Rabbim
Tükeniyorum Rabbim! Yalnız kaldığımı düşünüp, varlığının her an, her noktada
tezâhür ettiğini, beni devamlı koruyup gözettiğini, gönlümden geçenlere dahî
cevap verdiğini unuttuğum zaman, “Rabbim” demeyi unuttuğum an tükeniyorum!
Diriliyorum Rabbim! Sana yaslandığım, Sana güvendiğim, Sen’inle başlayıp,
Sen’inle devam ettiğim, tüm işlerimi Sana havâle ettiğim an!
“Ne güzel Dost’sun” dediğim zaman diriliyorum.
Tükeniyorum Rabbim! Tüm sevdiklerimden; anne-babamdan, cânandan, ten
kafesindeki cândan daha yakın olduğunu bilerek, ellerimi Sana açmayı,
Sen’den netice, Sen’den çâre beklemeyi unuttuğum zaman!
“Bu dertler neden bana?” dediğim an tükeniyorum.
Diriliyorum Rabbim! Havayı soluyup Sen’inle dolduğum, gözümü açtığımda Sen’i
bulduğum, en sağlıklı irtibatı Sen’inle kurduğum, tüm dünya bana küsse de
Sen’in dostluğunu ümid ettiğim an! “Kahrın da hoş , lütfun da hoş” dediğim
zaman diriliyorum.
Tükeniyorum Rabbim! Hayat enkâzı altında kaldığımda, çekiç misâli zaman
beynime vurduğunda... Hayal, ideal diye, küçük hedefler peşinde
koştuğumda... Dünya meşgalesine dalıp, bir cenneti, bir azabı, bir de ölümü
unuttuğumda...
“Beni affet” demeyi azalttığımda tükeniyorum.
Diriliyorum Rabbim! Yandığımda Sen’inle söndüğüm, Seni hatırlayıp rûhumu
güldürdüğüm, O sırlı gücünden kuvvet aldığım, Sen’inle yürüdüğüm, dua ederek
Sen’inle konuştuğumda... İçimdeki tüm ırmaklar sana kavuştuğunda... Ruhum
kitabın ve secdenle buluştuğunda… “Ya Rab, bırakma ellerimi” dediğimde
diriliyorum. Yeniden cânlanıyor, cânıma cân katıyorum! Cânımda Sen’i
buluyorum! Sen’inle huzur doluyorum!
Dirilişlerim, dostluğunun tercümesidir. Sen’i yâr bilişimin, yoluna serdâr
oluşumun, sözlerinle hemhâl oluşumun işâretidir. Dirilişlerim, sana açılan
tüm kapıların anahtarıdır... O kapılar önünde gösterebileceğim en güzel
beraattır. Dirilişlerim, tüm yangınlardan firar edişim, sonu olmayan bir
tebessümdür! Ruhumun ebedî dosta, yegâne vuslata ilerleyişidir. “La ilâhe
illallâh”, Sen’den başka yok ilâh diyerek, kendimi Sana emânet edişimdir.
Durdur tükenişimi. Kabul buyur dostluğuna. Dirilt beni Rabbim!..
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 28, 2009 10:51 am

İçimde sıcaklığını hissettim ilk önce....bakışlarım değişti gizlice....aradığımı bulmuşluğun bir sevinci vardı yüreğimde...ama bulmuşlumuğun kaybetme korkusuda yakar kavurur beni derinlerde...

Güller bahçesinin efendisiydin sen....bense o bahçede bir toprak zerresi olmak için bile nelerimi vermezdimki....ömürler yaşandı dizinin ucunda...bizse ayrılığı yaşıyoruz sensiz uzaklarda....yanıyor içimiz...rüyalarda bi çare seni arıyor gözlerimiz.....hasrete el sallayan bir çocuk misali ürkektir yüreğimiz....olmaz yapamaz aşıklar sensiz....ne olur yalnızlığımızda boğulurken bir el uzansın yüreğimize...alsın bizi buralardan.....asrın bu en bunalımlı zamanında silsin gözyaşımızı sevdana sevdamızı ulaştıran melekler.....çare olsun dertlerimize "sen"in kokunu taşıyan güller....

sensiz güneşlere sabahladık hep.....güneş hasret oldu yaktı bizi....mutlu olduğumuzu sanarken ayrılığın hüzün mevsimlerine savurdu bizi....şimdi ise yaşıyoruz yalanlarla birlikte...gerçeği unutmuş ve solmuş bir şekilde...oysa ismin geçtimi gönüllerimizde bir düğüm işlemeydi sözlerimize..kelimeler çıkamamalıydı dilimizden...öyle içten yutkunmalıydıkki gözlerimiz dolmalıydı...bir damlada olsa sevdana dair yaş akmalıydı ravzana doğru.....

bilirmisin sevgili bi yanım hep yetimdir ardında....kimse anlamaz ve bilmez o yetim yanımı...bir bebek masumluğunda bekliyorum gelip yetim yanımı okşamanı....gözlerimi yollarında bıraktım ben sevgili..yüreğimi duanda bıraktım...gözyaşlarımı biriktirdim sermayem olarak...ardından güllerin resmini çizdim yüreğine dermek için....kendime acıları seçtim seni en iyi anlamak için...

bilirmisin sevgili sen olunca yolun sonunda acılar bile tebessüm verir insana..yeterki sen ol...dikenler gül kokusu salar yüreğime...yeterki sen ol ateşler serinlik verir hasretine...yeter ki sen ol ölüm cennet gelir gözlerime....

çöl yollarında sana gelmek istiyorum veysel karani misali....ama bulamamaktan korkuyorum seni....karanlık gecelerime sevdanla ışık tutuyorum....her bir yıldızda sana varacak günlerimi sayıyorum....ama yine bir anda bükülür boynum...günahlarım dağ kadar acaba varacakmı sana sonum...bir çaresizliğin ifadesi olarak kalkar ellerim semaya doğru...EY RABBİM GÜNAHIM ÇOK....GELEMEM KAPINA BİLİYORUM....AMA YOK Kİ BAŞKA KAPI...SENDEN SADECE BİR UMUT DİLENİYORUM...EN SEVGİLİNE AYRI KOYMA YOLUMU...BU HİCRANI YAŞATMA BANA....NE KADAR ÇOK OLSADA GÜNAHIM RAHMETİNLE EN SEVGİLİYİ GÖSTER BANA...NE OLUR RABBİM GECELERDE,SEHERLERDE GÖZ YAŞI DÖKEN AŞIKLAR HÜRMETİNE ONUN AŞKINDAN KATRELER SUN YÜREĞİME...BU YOLDA GELCEK CEFAYI SEFA BİLDİR HİSLERİME....EY RABBİM GÖZLERİME RAHMET YAŞLARINI NASİP ET...VE VE EN SEVGİLİNİN YÜREĞİNDE SES BULMAYI NASİP ET ALLAHIM NE OLUR NE OLUR....
VE bu dualar çare sunar dertlerime...titrer sesim tercüman olamaz yüreğime....gözlerim dalar gider "SEN"li mevsimlere.....izler yüreğim sessizlerde sensizliği...ve haykırır sevdam gecelerde bulur kimsesizliği....Medinende yanan ışık...ve yüreğime hasret sunan MESCİD-İ NEBEVİN.....sabah ezanında BİLAL-İ HABEŞİNİN sesi....VE bir aşık sararken seni yüreğine yüreğimde yankılanır nefesi......Sensiz günlerimizin yok ve olamazdı neşesi....Bir gül koklasam haber verir sensizliği hasret koklatır yüreğime...Bir volkan olsam olurmu ateşinle yandığımın göstergesi....

Güller bahçesinin en güzel gülü sen..AŞIKLAR DİYARININ en yücesi sen....Alemin yaratılış sebebi sen...Gönlüme hasretle sevdanı yaşatan sen...gecelerde gözleri yaşartan sen....Bir umut olup tutup elimizden yarınlara kaldıran sen....duana mahşere saklayan sen...ÜMMETİM deyip gecelerce ağlayan sen....Açlıktan göğsüne taş bağlayan sen...Hasırlarda sabahlayan sen...Rabbe en güzel dönüş sen....Son nefesinde dahi ümmetim diyen sen....Sevdamın adı SEN ,gözlerimin hep aradığı SEN ,bülbüllerin feryadı SEN,Gecelerin sabahı sen...Gönüllerin refahı sen....VE ÖLÜMÜN ARDINDA SAKLANAN EN GİZLİ SIR SEN.....
Öğrendim dertlerde cennet bulmayı senle....Öğrendim acılara tebessümü senle...VE öğrendim ölümle dirilmeyi....

SEN OLMAYINCA GÜLLERDE ACIYI KOKLUYORUM....
VE VE BİLİRMİSİN EYSEVGİLİ ,,SANA ULAŞMAK İÇİN GECELERİ YASTIK ALTIMDA ÖLÜM SAKLIYORUM....
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 28, 2009 10:53 am

Acılar vardı..
yüreğime sığdıramadığım
sözlerle anlatamadığım
yazarken ağladığım acılar..
hep ertelenmiş hayallerim
bitmek bilmeyen kederlerim
sessiz çığlık gibi şiirlerim
ve bir de acılar vardı...
belki senin acındı bu

belki gülmemiş çocukların
belki özlenen günlerin acısıydı...
hasrette acı beklemek te
geceleyin bir yıldız ağlar gökyüzünde
yitirdiğim cenneti ver bana
yıldızım ağlamasın gökyüzünde...
Günahımı aL...

Beni bana bırakma
her acımda daha bir yakınım sanki sana
hüzün yakışıyor belki bana
yangına düşmüşüm
aşkına vurulmuşum
bak bana...

Acılar hep var olsun
Yeter ki sen beni bana bırakma
Yeter ki sen BENİ SENSİZ BIRAKMA (amin)
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 28, 2009 10:55 am

Allah'ım; Ölümü ve hayatı sen yarattın; hangimizin daha güzel iş yapacağını denemek için(el-Mülk:2).

Bizler için bir fırsat kıldın bu fani hayatı; ebedi hayatın güzelliklerini kazanmamız için. Ama bir çoğumuz, ahireti verip dünya hayatını satın alma gafletine düştük...(el-Bakara,86). Halbuki, gerçekte; "Dünya hayatı, sadece bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttakiler için elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır"(el-En'âm, 32).

Allah'ım; ahiret yurdunu kazanmamız için; "Andolsun; sizi korku, açlık, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme gibi şeylerle deneriz. Sabredenleri müjdele!"(el-Bakara,155) buyuruyorsun. Bize sabır ve metanet gücü ver. Musibetler karşısında; "Biz, Allah içiniz ve biz O'na döneceğiz"(el-Bakara,156) diyebilme şuuru ve teslimiyeti nasib eyle!..

Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberimiz de ; "Allah, bir kimseye hayır murad ederse onu musibete uğratır"; "Allah, bir kulunu sevince (onu imtihan için) ona musibet verir. Musibet verince de, ona sabretme gücü verir"(R. Salihin,39) buyuruyor.

Allah'ım; başımıza gelen musibetleri, hakkımızda hayır ve rahmete vesile eyle
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Özlü Bir Dua   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 12:40 pm

......ÖZLÜ BİR DUA

Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et......
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 6:06 pm

Amin ecmain...Sonsuz kere amin...İnşallah tüm dileklerimiz gerçek olur...

Her Güne Bir DUA
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2