İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Her Güne Bir DUA

2 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 11:01 am

Her Güne Bir DUA Gnnduas

Her Güne Bir DUA Dua
Amin...

Ne azabına dayanacak halim, nede rahmetinden mahrum kalmaya mecalim yoktur...
Vefasızlık edip senden uzak kalsamda, halim sensiz edemeyeceğini haykırmaktadır..
Vefasızlığım nispetinde değil ihtiyacım nispetinde senin lütfuna talibim ....

YARAB !!!

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Ptsi Mayıs 04, 2009 6:36 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 11:02 am

Her Güne Bir DUA Amn
AMİN....
-----------------------------------------------------
"Ebed ve ebedî olan Allah'ı tesbih ederim.
Bir ve tek olan Allah'ı tesbih ederim.
Tek ve herşey kendisine muhtaç olan Allah'ı tesbih ederim.
Semayı direksiz yükselten Allah'ı tesbih ederim.
Yeryüzünü donmuş su üzerine yayan Allah'ı tesbih ederim.
Mahlukatı yaratan ve onları çeşitlendiren Allah'ı tesbih ederim.
Rızkı taksim eden, hiçbir canlıyı unutmayan Allah'ı tesbih ederim.
Eş ve çocuk edinmeyen Allah'ı tesbih ederim.
Doğurmamış, doğrulmamış ve hiçbir şey de kendisine denk olmayan Allah'ı tesbih ederim.
Beni gören, yerimi bilen, beni rızıklandıran ve beni unutmayan Allah'ı tesbih ederim.
Allah'ım hükmüne beni razı kıl, Kaderimde olanı bana mübarek kıl."
Amin, Amin, Amin...

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Cuma Mayıs 01, 2009 11:15 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 11:03 am

...Her Güne Bir DUA Cuma

Cuma Gününde Duâ

Ebû Hüreyre -radıyallahu anh-dan rivâyet olunduğuna göre Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz Hazretleri buyurmuşlardır ki:
"Cum'a gününde bir saat vardır. Allah'ın kullarından bir müslim namazda ve kıyamda iken Allah Teâlâ'dan niyâz ile bir şey isteyip duâsı o saate tesadüf ederse Allah teâlâ Hazretleri o kimsenin dileğini verir." Böyle buyurduktan sonra mübarek küçük parmağının ucuna işaret buyurdu. (11)
Cum'a gününün içindeki saat, küçük parmağına nisbetle parmağın ufak ucu ne kadar ise, güne nis-betle o kadar az bir müddetdir ki o saat içinde her halde duâ müstecâb olur demektir.
Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Hazretleri:

- 'Cum'a günü, ibâdet ve ezkâr ile mü'minle-rin kalbi mesrûr olacak bir bayram günüdür' (12) buyurmuşlardır.

-"Size bir sûre haber vereyim mi ki, azameti semâ ile arz arasını doldurmuş, onu yetmişbin melek teşyî' etmiştir? O sûre Kehf süresidir. Kim cum'a günü bu sûreyi okursa Allah onu öteki cum'aya kadar bu sûre ile mağfiret eder, sonunda üç gün de ziyâdesi vardır. Ve semâya ulaşan bir nûr verilir ve Deccal'in fitnesinden muhafaza edilir. Yatacağı vakit bu sûrenin sonundan beş âyet okuyan hıfz olunur ve gecenin istediği vaktinde kaldırılır." (13)
"Ey Rabbim! Perşembe günü ümmetimin erkenden yaptığı işleri bereketli kıl." (14)
Hadîsin şerhinde deniliyor ki, bugünün evvelinde bir ihtiyacını tedarik etmek, nikâh akdetmek ve bunun gibi mühim işler sünnettir.
"Cum'a gününde; Yani perşembeyi cumaya bağlayan gece iki rek'at namaz kılıp Fâtiha'dan sonra onbir defa Zilzâl Sûresini okuyan kimseyi Allah Teâlâ kabir azâbından ve kıyâmet korkularından emin kılar. " (15)
"Şu duâ ile cum'a günü herhangi bir saatte dua edilirse sâhibine muhakkak icâbet olunur." (16)

"Cum'a gününde bir saat vardır, mü'min bir kul namazda duâ ederken Allah 'dan bir şey ister ve o saate denk gelirse Allah muhakkak ona icâbet eder. Ashab-ı kirâm: 'Bu saat hangi saatdir yâ Resûlellah" dediklerinde: "İkindi namazı ile güneş batması arasındaki vakittir." buyurdular.
"Cum'a namazından sonra daha oturduğu yerden kalkmadan yüz defa

diyen kimsenin yüzbin günâhını, ana ve babasının da yirmidörtbin günâhını Allah mağfiret eder."

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Cuma Mayıs 01, 2009 5:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 11:04 am

Her Güne Bir DUA Sevgimi

ALLAH'ım!
Semalarımızı bayraksız, bizleri hürriyetsiz, camilerimizi cemaatsız, cemaatimizi de ilim ve hikmetsiz bırakma,

ALLAH'ım!
Dahili ve harici düşmanlardan sana sığındığımız gibi; cehaletin,tembelliğin ,zaman israfının şerrinden de sana sığınıyoruz, bizleri muhafaza eyle,

ALLAH'ım!
Önce Hak'tan, sonra haksızlıktan korkmayı nasip eyle,

ALLAH'ım!
Yetenek israfından,
Kapasite israfından,
Zaman israfından ve israfın her türlüsünden muhafaza eyle

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Ptsi Mayıs 04, 2009 6:40 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 11:05 am

...Her Güne Bir DUA 86604892

--------------------------------------------------------------------------------

"Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölü*mü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Senden beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.
-----------------------------------------------------------------------------------
AMİNN...

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Ptsi Mayıs 04, 2009 6:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 11:06 am

...Her Güne Bir DUA Saknunutma

...Her Güne Bir DUA Elad
----------------------------------------------------

Ey Rabbim! Acizlikten, tenbellikten, korkaklıktan cimrilikten, eli kolu dökülür derecede takatsızlıktan kasvetten, gafletten, zilletten, azlıktan, meskenetten sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyâdan, sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan, abraslıktan ve kötü hastalıklardan sana sığınırım.
AMİNN...

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Ptsi Mayıs 04, 2009 6:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 11:08 am

.Her Güne Bir DUA Dua2s

-----------------------------------------------
Ey zengin olan, ey övülen, ey yoktan vâreden, ey kullarını (öldükten sonra tekrar diriltip)aslına iade eden, ey pek merhametli, ey çok sevgili Allah'ım! Helâlinden vererek bizi haramkıldığın şeylerden müstağni kıl. Tâatinle bizi ma'sıyetten de müstağni kıl. Fazl u kereminle bizi senden başkasından müstağni kıl. Allah'ım bize hakkı hakk olarak göster ve ona uymamızı bize müyesser kıl. Bize bâtılı da bâtıl olarak göster, ondan da kaçınmamızı bize nasîbeyle.Allah'ım bizi nefsimizin eline bırakma.Ya Rabbi! Bizden borcu gider ve bizi fakirlikten kurtarıp zenginleştir.
------------------------------------------------

Âmîn..

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Ptsi Mayıs 04, 2009 6:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 11:12 am

Her Güne Bir DUA Dualar

ALLAH 'ım
Beni, beni benim önüme engel olmaktan,
Beni, benim hayatımın kemirgeni olmaktan,
Beni, bana yalan söylemekten muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah’ım!
Bakışımızı ibret,
Sukutumuzu hikmet,
Konuşmamızı sanat ve marifete dönüştür, Ya Rabbi!

Allah’ım!
Boşa bakanlardan,
Boşa susanlardan,
Boşa konuşanlardan eyleme, Ya Rabbi!

Allah’ım!
Zenginlerimizi hamiyetsiz,
Fakirlerimizi gayretsiz,
Alimlerimizi amelsiz,
İdarecilerimizi adaletsiz bırakma, Ya Rabbi!

Allah’ım!
Kandillerimizi hakiki kandil,
Düğünlerimizi hakiki düğün,
Bayramlarımızı hakiki bayram eyle Ya rabbi!
AMİNN..

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Ptsi Mayıs 04, 2009 6:57 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 5:46 pm

...Her Güne Bir DUA Dualar

Allah’ım, Muhammed ve âline salat eyle ve sana kulluk vazifesini yerine getirmekle ahiretim için çalışma isteği ver bana. Onun (kulluğumun) içtenliğine kalbim tanık olsun; bana galip olan durum dünyaya meyilsizlik olsun; iyi işleri şevkle yapayım; cezalarının korkusuyla kötü işlere yaklaşmayayım. Ve bana bir nur ver ki, insanlar arasında onunla yürüyeyim; karanlıklarda onunla yolumu bulayım; hak ile batıl birbirine karıştığında, şüpheye düştüğümde onunla aydınlanayım.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Ptsi Mayıs 04, 2009 6:58 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 6:15 pm

...Her Güne Bir DUA Dualar

ALLAHım!

Sen'den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve
arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

ALLAHım!

Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı
bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en
merhametlisisin.

ALLAHım!

Kalb katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten,
küfürden, fısktan, nankörlükten, riyadan, sadece Sana sığınırız. Sen
bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi
imtihan eyleme ALLAHım!

ALLAHım!

Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten,
yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz
ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru ALLAHım!

ALLAHım!

İhsan buyurduğun nimetlerini geri almandan, azabının ansızın gelip
çatmasından, gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınırız.Bizlere yol
göster ALLAHım!

ALLAHım!

Sana itaat edilir, Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir, Sen
bağışlar ve af edersin, darda kalanlara icabet eder, zararı, sıkıntıyı
ortadan kaldırıp, hastalara şifa, dertlilere deva verir, günahları
bağışlar, tövbeleri kabul edersin. Sen bizlerin dualarını kabul buyur
ALLAHım!

ALLAHım!

Sen ölümlerin en güzeli ile bizi huzuruna al ALLAHım! Ölümümüzü her
türlü şerden kurtulup rahata erme vesilesi yap Ya Rabbi! ALLAHım!
Bizleri Sen'i çok zikreden, Sana çok şükreden, Sen'den çok korkan, Sana
çok itaat eden, Sana karşı saygı ile dopdolu olan, ahu efgan edip dua
dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle.

ALLAHım!

"Kimsesiz kimse yok, herkesin var kimsesi,

Kimsesiz kaldık medet ey, kimsesizler kimsesi"

Güç ve kuvvet ancak kendisine has olan yüce ve büyük ALLAHım!
Mahlukatın adedince, Zatının rızası, arşının ağırlığı ve kelimelerinin
mürekkebince Hz. Muhammed (sas) ve O'nun ehli ve ashabı üzerine salat
eyle.

Ey Merhametlilerin en Merhametlisi! Bela ve musibetlerin sağanak
sağanak üzerimize yağdığı, ardı arkası kesilmeyen depremlerle inim inim
inleyip çaresiz kaldığımız şu günlerde, çaresizlerin yegane çaresi
Sensin deyip Sana yalvarıyor, halimizi Sana arz ediyoruz. Celalinden
cemaline, kahrından lütfuna sığınıyoruz. Bizim Rabbimiz Sensin. Sen,
bizleri semavi ve arzi musibetlerin eline teslim etmeyecek kadar
merhametlisin. Bizleri her türlü kötülüklerden muhafaza buyur!

Amin.. Amin... Amin...

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Ptsi Mayıs 04, 2009 6:58 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 6:26 pm

!..Her Güne Bir DUA Razeyle

Ya Rabbi!

Verdiğin cana şükür, aldığımız nefese şükür,

yanımızda olanlara şükür, kıymetimizi bilenlere şükür, verdiğin

nimetlere şükür, tattığımız güzel şeylere şükür,

yaşadığımız acılara şükür ki daha büyükleri var, verdiğin vereceğin her şeye şükürler olsun Ya Rabbi!..Her Güne Bir DUA Razeyle

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Ptsi Mayıs 04, 2009 7:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 6:30 pm

Her Güne Bir DUA 81715231
---------------------------------------------------------------
Allahım bizi sapmaktan ve saptırulmaktan muhafa eyleAllahım bizi sevdiğin kulların arasına ekleAllahım güzel en güzel isimlere sahip olan doğmamış doğrulmamış her türlü noksandan münezzeh olan herşeyin yatatıcısı herşeyin ona muhtaç olduğu güzel mevlam sen bizi bizden daha iyi tanırsın bizi nefsimizin emmarelerinden kovulmuşun şerrinden şeytanlaşmış insanların kötülüklerinden vesvesinden muhafa et sen bize yardım elini uzatmatsan kim uzatır. senden başka gidecek hangi kapı var kapına geldik en derin hissiyatimizle yalvarıyoruz sana bizi bize bırakma...Amin!
----------------------------------------------------------------
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 6:42 pm

Allah'ım, Hz. Muhammed (s.a.s.) ve onun hanedan ve yararına olan selamın, yaratılanların sayısınca, hoşnutluğun nisbetinde, arşın ağırlığınca, kelimelerin mürekkebi miktarınca olsun.
Allah'ım, bizleri sana tevekkül edip gönül bağlayanlardan eyle. Bizler fakir kullarız, Sen bizi zengin kıl. Bizler zayıflarız, Sen bizi kuvvetlendir. Bizler günahkarız. Sen bizi bağışla. Bizi razı olduğun din üzerine sabit kıl.
Allah'ım, dünyada ibadet etme imkanını, günahlardan kaçma şuurunu, ahirette ise cennetini, cemalini görmeyi ve azabından selamette kalmayı diliyorum.
Ey Aziz, Ey Kerim, Rahman ve Rahim olan Allah'ım, beni şedit azaptan kurtar.
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala seyyidina Muhammedin ve sellim.

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Ptsi Mayıs 04, 2009 7:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 6:43 pm

Allah'ım bizleri secdiğin ve razı olduğun kullarının arasına dahil eyle.
Hiç unutmaması olan zikrini gönlümüze nakşeyle.
Seni daima zikreden zakir nimetleri şükreden şakird kullarından eyle.
Zikrinde daim şükründe kaim eyle.
Muhabbetullahına,marifetullahına ermeyi bizlerede nasip eyle.
İnanan kardeşlerimize karşı gönlümüzde en ufak bir kin ve nefret bırakma.
Kainattaki tüm mahlukata karşı gönlümdeki merhamet,şefkat ve sevgi fitilini ateşle.
Bütün zerrelerimden artık iyilikler sadır olsun Allah'ım.
Seni hiç unutmayayım lütfen unutturma bana kendini.
Beni tüm alemlerde vahdaniyyetinin,uluhiyyetinin,rububiyyetinin ve yüce azametinin şahitlerinden vede delillerinden kıl.
Can'ım köprücük kemiğime geldiğinde sana kavuşmanın hasreti,özlemi,iştiyakı,muhabbeti ile beni huzuruna al.
Senin mubarek ismi celileni zikrede zikrede sana duymuş olduğum özlem sonucunda gözlerimden akan yaşlarla sana varmak istiyorum kabul buyur Allah'ım.
Allah'ım ayaklarımı islam üzere sabit kıl.
Kur'an'a ve Sünnet'e sımsıkı sarılmayı ve ittiba etme devletini nasip eyle.
Sevgili Peygamberimizin sevgisine,şefaatine,iltifatına bizleride nasip eyle.
Allah'ım dostlarının kapısından ayırma bizleri.Bizleri o yüce kapının hizmetkarlarından eyle.
Bizlerden dua bekleyen kardeşlerimizi umduklarına hayırlısı ile nail korktuklarından emin eyle.

Sana hamd olsun Ey Yüce Allah.

vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 9:20 am

Ey kendisinden başka ilah olmayan, her şeye gücü yeten, hiç bir şeye muhtaç olmayan, hükümranlığında ortağı bulunmayan, Rahman ve Rahim olan Rabbimiz!

Bizi felaketlerle, bela ve musibetlerle, zulüm ve baskılarla, imtihan ediyorsun (2/155-156)

"Yalvarıp yakarsınlar diye sizi darlık ve sıkıntı ile sınadık" (6/42, 7/94). "Onlar sıkıntıya uğrayınca yalvarmalı değiller miydi?" 6/43) diye ikazda bulunuyorsun.

İşte yalvarıyor ve yakarıyoruz.

Korkarak ümit ederek ve huşu içinde boyun bükerek sana dua ediyoruz:(7/56,30/16,21/90)

Ey Rabbimiz, biz nefislerimize zulmettik (7/23), felaketlerimizi kendi ellerimizle hazırladık (4/79), eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan, muhakkak ki hüsrana uğrayanlardan oluruz.(7/23)

Ey Rabbimiz, biz "İlah" ve "Rab" olarak sadece seni tanıdık, sana inandık, sana güvendik, indirdiğin Kitaba iman ettik, Rasulüne tabi olduk. Bizi şahitlerle beraber yaz.(3/53)

Ayaklarımızı sabit kıl (2/250) ve hidayetten sonra kalplerimizi kaydırma (3/ (SEKİZ)

Ey Rabbimiz, içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme (7/155)

Ey Rabbimiz, bizi şu zalimlerin arasına katma! (7/47)

Ey Rabbimiz, bizi inkarcılar için bir oyun ve eğlence aracı yapma! (60/5)

Ey Rabbimiz, unutur ya da bilmeden hata yaparsak bizi sorgulama!

Ey Rabbimiz, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme!

Ey Rabbimiz, gücümüzün yetmediği işleri bize taşıtma.

Bizi affet, bizi bağışla, rahmetini yağdır üstümüze!

Sen bizim Mevlamızsın!

İnkarcı, nankör topluma karşı bize yardım et (2/286)

Ey Rabbimiz, enkaz altında kalarak, suda boğularak ve yanarak ölmekten sana sığınırız.

Ey Rabbimiz, üzerimize sabır yağdır ve yürekten sana bağlanan kimseler olarak canımızı al!(7/126)

Ey Rabbimiz, bize bu dünyada iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi Cehennem azabından koru! (2/291)

Ey Rabbimiz, hesabın görüleceği gün bizi, anamızı, babamızı ve bütün mü'minleri bağışla.(14/41)

Ey Rabbimiz, duamızı kabul buyur (14/40). Doğrusu Sen duaları işitensin (3/38).

Rahman ve Rahim olan alemlerin Rabbi ve din gününün yegane sahibi Allah'a hamd olsun.

Yalnızca Sana kulluk ediyor ve yalnızca Senden yardım diliyoruz.

Bizi kendilerine nimet verdiklerinin yolu olan Sırat-ı Müstakim'e ulaştır. Gazaba uğrayanların ve sapanların yolundan bizleri koru. (1/7)

------------------------------------------------------------
Her Güne Bir DUA Alecod
Her Güne Bir DUA Edebimzam
Her Güne Bir DUA Saknunutma
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 9:24 am

SENSİN her zaman yanımda olan,dar zamanlarımda yüreğimin yankılarini duyan...

SENSİN karanlıklar ortasında dolunaylar gibi kalbime doğan..

SEN benden cansın,SEN hayatıma anlamsın..

geceleri buram -buram tüten hıçkırıklarımdan,bütün arayışlarımda,dalgalı bir denizin ortasında çırpınan ruhumda ,SENSİN gökkubbemin rengarenk gökkuşağı...

özüm SENSİN,TEBESSÜM ETTİĞİMDE SEN BENİM GÜLÜMSEMENSİN..

SEN benim yüreğimsin,beni hakiki seven SENSİN..

ellerimin,gözlerimin,yüreğimin mimarı!

her bir zerrenmin nakışlarında,sanatından bir emareyim..

gözlerime NURUNDAN ışıklar vermeseydin,şu kainat tablosunu göremeyecekti gözlerim.

sevgiyi kalbime ilham etmeseydin,SENİ SEVMENİN güzelliğini,sonsuz acizliğimle bilemeyecekti yüreğim..

gözlerime ağlamak nimetini vermeseydin,gözyaşının kalbimle olan dostluğundan bi-haber kalacaktı gözlerim..

her gün güneş olup aydınlattın semaları,karanlıkta bırakmadın umutlarım..

EY CÖMERTLERİN EN CÖMERTİ!
REZZAK İSMİNLE donattın afakımı,SETTAR İSMİNLE örttün ayıplarımı,
TEVVAB İSMİNLE her defasında kabul ettin tevbelerimi...
"YİNE GEL"!DEDİN..tekrar geldim ,SANA GELDİM ALLAH'IM!

VEDÜD OLAN SENSİN SEVEN SENSİN,SENDEN başka kimim var ki,kapısına gideyim?

aşkınla kuşat,aşkından mahrum kalmış naçar yüreğimi..

baharım SEN OL SEVGİLİ.!HAZANDA BIRAKMA,yapraklarım dökülüyor..

GÜLİSTANIM SEN OL EY SEVGİLİ!

EY ELLERİMDEN TUTANIM.!SANA kavuşmak çıktığım bu sevdalı yolculukta sarp yokuşları çıkarma karşıma..

ey fukara yüreğimin RAHMETİ SONSUZ SEVGİLİSİ!beni SANA sürünerek değil,koşarak getir..

uzattım ellerimi,bırakma beni.toprağında NURUM OL, CENNETİNDE GÜLÜM OL!

ELİM SEN OL ALLAH'IM!KOLUM KANADIM,DİLİM DAMAĞIM,TEK GÜVENİM DAYANAĞIM,SAHİBİM SEN OL..

AYIM GÜNEŞİM,GÖZYAŞİM TEBESSÜMÜM,SEN OL..

GELDİM İŞTE KAPINA,AŞKININ FUKARASIYIM..

AŞKIM SEN OL ALLAHIM,AŞKIM SEN OL!

Her Güne Bir DUA Alecod
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 9:26 am

Ey her belayı kaldıran Allah'ım!..
Ey her duayı kabul eden Allah'ım!..
Ey kırık kalpleri iyileştiren!..
Ey güçlükleri kolaylaştıran!..
Ey gariplerin sahibi!..
Ey yalnızları teselli eden!..
Ey Senden başka ilah olmayan !..
Ey merhametlilerin en merhametlisi!..

Seni her türlü noksan sıfatlardan tenzih ederim...
Bizi bütün sıkıntılardan kurtarmanı dilerim...
Kalbimize muhabbetini koymanı,Sen'den başka hiç bir düşüncemiz olmamasını,Sen'den başka hiç kimseyi zikretmememizi,bizi muhafaza etmeni ve bizlere merhamet etmeni dilerim...

Ey duaları kabul eden,''Huzuruma açılan elleri boş çevirmeye haya ederim'' diye buyuran, Sen dualarımızı kabul eyle...Aşkını kalbimize yerleştir,Efendimizin ve O'nun güzel soyundan,yolundan bizleri ayırma...

Amin.

Her Güne Bir DUA Alecod

En son Zeynep-Aylin 58 tarafından Çarş. Mayıs 06, 2009 9:31 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 9:27 am

Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

(Amin)

Her Güne Bir DUA Alecod
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 9:29 am

Ya RABBi!
Ya Rabbi! Kalblerimizi sevginle doldur...
Ya Rabbi! Sevdiklerini bize de sevdir...
Ya Rabbi! Yerdiklerini bizede yerdir...
Ya Rabbi! Senin rizan icin seven, senin rızan icin bugz eden kullarından eyle bizleri...

Ya RABBi!
Seni hakkıyla bilmeyi,
Sana hakkıyla hamd etmeyi,
Sana hakkıyla şükretmeyi,
Sana hakkıyla tövbe etmeyi,
Sana hakkıyla ibadet etmeyi bizlere nasip eyle...

Biz güçsüz, biz zayıfız, bizleri kusurlarımızın karşılığı olarak cezalandırma, bizleri affet, kusurlarımızı bağışla...

Ey merhametlilerin en merhametlisi, bize merhamet et, bizi affet, bizi bağışla....

Ya Rabbi, Bizlere verdigin nimetleri aratma.
Ya Rabbi, Veren el eyleyip, alan el eyleme.
Ya Rabbi, Nimetlerine şükredenlerden eyle.
Ya Rabbi, Aza kanaat edebilenlerden eyle.
Ya Rabbi, Midesi tok, gözü aç olanlardan eyleme.
Ya Rabbi, Bizleri buldugunda şükredebilenlerden,
bulamadiginda da sabredebilenlerden eyle.

Ya Rabbi, Bizleri, sana kul olabilenlerden eyle.
Ya Rabbi, Bizleri Resulüne Ümmet olabilenlerden eyle.
Ya Rabbi, Halimiz ayandır sana, hakkımızda hayırlı olan neyse onu nasip eyle bize

Amin..

Her Güne Bir DUA Alecod
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 9:30 am

Sevgili Muhâfızım! Beni, ilgilendirmeyen işe karışmaktan… Değiştirmeye güç yetiremeyeceğim meseleye kafa yormaktan… Kendi kapım pisken, başkalarının kapısının pisliğine takılmaktan… Bünyesi nice mikropla hasta ve dertliyken, doktorluk iddiâsında bulunmaktan… “Sadece işittiği” hususlar için “biliyorum” demekten… Sağdan soldan duydukları ile fetvâ vermekten… İlmi ve hilmi israf etmekten… Boyumu aşan mevzûlarda, gevezelik yapmaktan beni koru… Edebe yol olmayan yaşmaktan… Nefsim dururken, başka bir düşmanla savaşmaktan… Ve şerlilerin şer tuzağına düşmekten Sana sığınırım… Dışı içine kaçmaktan, içi dışına çıkmaktan, haktan sapıp hataya koşmaktan koru beni….

Sevgili Yaratıcım! Beni, var ettiğin o ezel yurduna, tertemiz geri döndür… Bu dünyaya gelişim pek mâceralı, büyümem pek meşakkatli olmuş… Anamı ve babamı cennet bahçende gezdir… Gidişimi kolay eyle… Akıl yaşta değil, başta diyorlar, başıma akıl nasip eyle… Hakikatte aklın ne yaşta, ne de başta olmadığını… Fakat aklın ille de yanışta olduğunu fark ettir. “Aklını yaşında sanan büyüyememiş ihtiyar” olmaktan Sana sığınırım. “Aklı, baş olmakta sanan büyükbaş” olmaktan da koru beni... Hakkımda her ne murâd etmişsen, beni ondan râzı kıl da, şikâyet edip duran bedbahtlardan olmayayım…

Sevgili Dostum! Sevdiklerim uyuduğu, en çok sevdiğim de rüyalara daldığı ve beni sevdiğini söyleyenler yorulup, kendilerine bile hayırları kalmadığı zaman, beni yine de gözleyen, koruyan ve kollayan Sen’sin!.. O herkesin bırakıp gittiği ve sadece Sen’inle baş başa kaldığım zamanlarda, “Sen’inle olmak” duygusunu bana öyle derinden hissettir ki… Ömr-ü billah, yalnızlık nedir, unutayım… Dostlarına dost olmayı, dostlarının hizmetinde bulunmayı ve dostlara yaraşır bir sevgiyle sevmeyi nasip et…

Sevgili Lûtfedicim! Özellikle ağzımın içinde, inci taneleri gibi pırıl pırıl durmakta olan, hani şu yeri; üstte, önde ve ortada olan iki dişim için, Sana şükredemezken, beni “Sana hakkıyla şükrettiğini zannetme” gafletinden uzak tut. O iki diş olmasaydı, ne insanların alaycı bakışlarından kurtulabilir, ne doğru düzgün yemek yiyebilir, ne de böyle düzgün konuşabilirdim. Ama ne olur, iki inci tanesi dişin kulu etme de beni, onlar sebebiyle kibir çamuruna batıp, deryadan ayrı kalmayayım… Karşıma, beni onlar olmadan da sevebilecek, takıntısız, yüce ruhlu insanlar çıkar… Kabuğa değil, öze âşık güzel kullarının arkadaşlığıyla, lutuflarına lutuf ekle… İkram ettiğin iki dişimle ilgili istediklerimi, yardımınla üstesinden geleceğim, herhangi iki işim için de istiyorum, lutfet…

Sevgili Sınayıcım! Karşıma çıkardığın imtihanlar hakkında, hüsn-i zan beslemeyi ve onların her birini, sadece benim hayrıma yarattığını düşünmeyi… Çirkin bakarak güzellikleri karalayanlardan değil, güzel bakarak pislikleri paklayanlardan olabilmeyi bana nasip et… Yoklukla, çoklukla, açlıkla ya da toklukla sınadığında, kanaat lutfet… Yusuf olmaya güç yetiremem belki ama… Ben farkında olmadan, ruhumda bir Yusufluk büyütmüşsen, Züleyhâ’lar karşısında serinlik, iffet ve asâlet nasip et… Kim bilir, belki Yusuf değil de, Züleyhâ olarak sınanmaktır nasibim… Eğer öyleyse, lütfen, karşıma Yusuf gibi bir Yusuf çıkar… Her ikimizi o sınamadan, alnı ak çıkar… Ve alnıma, o Yusuf ile, râzı olduğun şekilde visâli yazıver… Dedikodusunu yapanlardan olmaktansa, Züleyha olmak yeğdir… Lâkin o vakit, bana öyle bir el ver ki, gömleğe uzanmasın! Öyle bir göz ver ki, fesat bakmasın! Öyle bir dil ver ki, zora sokmasın! Öyle bir kalp ver ki, fitne dolmasın! Öyle bir ayak ver ki, icabında kendine ayak diresin! Öyle bir irade ver ki, Sen’in hükmünde erisin! Öyle bir sabır ver ki, sabrından bir zerre olsun! Öyle bir güç ver ki, içi kaynar, içi yanık, içi bitik ise de… Dışı pek serin, pek sakin ve ille kavî olsun!

Sevgili Vefâkârım! Sen, ne uğruna çekilen zerrece sıkıntıyı, ne de uğruna yapılmış zerre miktarı fedâkârlığı unutursun… Senin bu ahlâkından nasip almayı bana da bahşet… Nankör ve hayırsızlardan değil, vefâlı ve şükrân dolu olanlardan et beni… Verdiklerin içinde “kötü” olmadığını fark ettir... Şer içinde gizlediğin güzellikleri görebilecek göz lutfet... Hayırlar içinde sakladığın şerleri sezebilecek kabiliyet lutfet... Kalemde gizlediğin âlemi... Âlemde gizlediğin kendini... Kendinde gizlediğin huzuru lutfet... O huzur için şükreden, şükrünün her dâim kıt olacağını ve hiç bir zaman Sana lâyık olan şükrü edâ edemeyeceğini fark eden... Akıl sahibi bir akla kavuşmuş, ahmaklıktan kurtulmuş; fakat yine de, akıllılar (!) içinde aptal, aptallar içinde zekî... Uyanıklar (!) arasında enâyi, enâyiler arasında alabildiğine ferâsetli olmayı lutfet...

Sevgili Mahmûdum! Verdiğin nimetleri sahiplenmekten, emânetçi olduğumu unutmaktan, haddimi bilmemekten koru beni... Haddi aşanlardan olacaksam, aşk ile kendimden geçtiğim ve aklım çatladığı için olsun... Haddimi bileceksem.... Bu had bilmenin içi, riyâ ile kirlenmesin... “Bilmesi câhillik” olmaktan... İlmiyle cehâlet batağına saplanmışlar arasında bulunmaktan... İlmi sebebiyle hakka itiraza düşmekten... İlmi, put edinmekten koru… Cehli içinde ilm-i hakikî gizlenen... İcâbında hakikati çekinmeden dile getirebilen... Sen’den uzak kalmaktan başka korku taşımayan... Gerektiğinde gözünü dahî kırpmadan, rızân yolunda canını ortaya koyanlardan eyle beni…

Sevgili Kudretlim! Sadece “Bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır…” diyerek gürleyenlerden değil, lâkin, çektiği bir “of!” ile, kendi içinde, güneşi görmeye maâni dağ ve tepe nâmına her ne varsa yıkılan, samimi ve ihlaslı kullarından olmayı nasip et… “Of!” nidasının içinde, tevbe, inilti, naz, duâ, yakarış ve selâm saklanan içlilerden et beni… Ayın ve güneşin ışığını yansıttığı nûra hayran, o nûra ermek adına, nâra da giryân, her derde de, her çileye de mest kullarından… Cefâ içre bin bir derman gösterdiğin nasiplilerden et beni…

Sevgili İkram Edicim! Sonu yok ki, iyiliğime iyilik kat… Gözlerimi aç da, iyiliği kendi engin deryası içinde görür olayım. Hâdiseleri daracık, küçücük aklımla değil, akıl ötesi hikmetleriyle değerlendirme gücü ver… Sadrımı genişlet… İyiliği, sadece dil ile tavsiye edenlerden değil, fedâkârlık ederek ve çilelere katlanarak, iyiliğe bizzat vesîle olanlardan et beni… Taif’lerde taşlansa da, nefsi için zerrece öfke duymayacak yürek lutfet! Genişlemişlere, darları sarma ve kollama aşkı ver… Dar kalmışlara, o genişlerin eteğine sığınma ve onlara teslim olma nimetini bağışla… Baş gözümü de kalp gözümü de körlükten muhafaza buyur… Sonra da o göz açıklığının, her dâim şükrünü nasip et… Arayıp da bulamayan... Bulduğundan gâfil, aranıp duran... Arayışlarını beyhûde zannedip ümitsizliğe kapılanlardan etme beni… Kalabalıklar içinde bir tenhâ lutfet de, o tenhâda gizli gizli, Sen’inle buluşayım… Biricik sevgili olan “kendinle” oyala ve sevindir beni…

Sevgili Esrârengizim! Herkes ağlarken bazen, pek abukça gülebilmeyi, herkes gülerken bazen, pek abukça ağlayabilmeyi... Herkes duyarken sağır, herkes görürken görmez olmayı nasip et… Başkalarının hatalarını ve zaaflarını seçip çıkarmaya ayarlı bir bakıştan Sana sığınırım. Bana, kendi hatalarını görmekten, başkalarınınkini görmeye hâli kalmayacak göz lutfet… Beni, sırdaş olabilen, sırdaş kalabilen, güvenilen ve peygamberinin «emîn»lik sıfatıyla boyanmış olan biri et. Bana nasip ettiklerini hor, hakir ve çirkin görmekten gözlerimi kurtar… Nefis perdesi yüzünden baktıklarını göremeyen, görüşü yanıltıcı ve aldatıcı olan, isabetsiz, sığ ve bön bakan biri olmaktan koru beni… Gözlerimden perdeleri dilediğince kaldır... Esirgeme ne olur, beni huzuruna aldır… Öyle bir aldır ki, her an huzurunda huzur, her dem huzurunda sürûr duyayım… Her ne çıksa karşıma Sen’den bilip, hürmet ile baş üstüne koyayım…

Sevgili Setredicim! Sen, öylesine şefkatli bir dostsun ki, kusurlarımı örtersin. Eğer böylesine setretmeseydin, hiç bakılacak hâlim kalır mıydı? Bana, o setredişinden nasip ikram et de, ben de insanların hatalarını örtebileyim. Birilerinin yanlışını dilime dolamaktan, birilerinin eksiğiyle mutluluk duymaktan, bencil ve kaba olup, nezâketten mahrum kalmaktan, Sana sığınırım… Hem, sadece beni başkalarına karşı örtmekle kalmaz, kendinle arama da perde çekersin… Bunu yapmakla, yine sadece beni korumayı murad ettiğini biliyorum… Lâkin… Perdeleri kalın etme de, hiç değilse, ardında gizlenen cemâlini seyretmeye yol bulayım…

Sevgili Rezzâkım! Şu içtiğim çay tadında bir ömürle bereketlendir beni… Açken de, tokken de gülümseyebilmekle rızıklandır. Sıcak ekmeğe dokunduğumda duyduğum hazzın aynısını, bayat ekmeğe dokunduğumda da duymayı nasip eyle… Soframdaki lokmadan şikâyet etmekten koru da, o lokmayı kimlerle bölüşebileceğimin düşüncesine sal beni… Sadece kendi karnı doyduğunda rahatlayanlardan olmaktan, yalnızca kendi keyfini düşünenler arasına girmekten koru… Midesi biraz dolunca, doygunluk hissetmekten Sana sığınırım… Sen beni, gönül tokluğuyla nasiplendir… Başkasının hakkına göz dikmekten, hakkı olmayanın peşine düşmekten muhafaza eyle… Hani hiç olmadı ya, gün gelir de, karnım sırtıma yapışacak kadar aç kalacak olursam, o gün, bir sünneti yaşıyor olmanın mutluluğuyla güldür yüzümü…

Sevgili Biriciğim! “De ki, Allah birdir!” âyetini, hayatımın her ânında dolu dolu hissettir bana… Samed oluşun karşısında, Sana alabildiğine muhtaç oluşumu hissettir… Kapında bir fakir ve bir dilenci olmaktan ayırma beni… Vesîleye takılıp kalarak Sen’i unutmaktan, vesîleye teşekkürü ihmal sûretiyle, Sana şükürde kusur etmekten koru… Kul hakkıyla ve nicelerinde hakkım olduğu iddiasıyla huzuruna gelmek ihtimalinden azâd et beni…

Sevgili Âdilim! Ben nefsime çok zulmettim… Bunu, Sen’in emirlerini yaşamak hususunda lâkayt kalmakla yaptım… Doğrusu, hâlâ “nefsim nefsim!” demekle bile, kendime zulmetmekteyim… Zira, fasulye gibi nimetten sayıp zikretmekle, nefsimin kendini bir adam sanmasına sebep oluyorum… Hakkımda adaletinle değil, rahmetinle hüküm ver… Yüceler yücesi af ve merhametine öylesine muhtacım, üstelik bunu Sen’den isterken, öyle de yüzsüzüm ki… Bana kızgınlık ve kırgınlıkla âh ettirme… Kimsenin bu şekilde âhına da beni sebep etme… Fakat keşke, ne şeref ki, aşk ile âh edeyim… Ve aşk ile «âh»a vesile edileyim....

Sevgili Merhametlim! Bana bir “ben” lutfet ki, kendine hayrı olsun… Ve o “ben”e lutfet de ömrünce hayra koşsun… Yok, zerrece şüphem yok, Sen bana sevdalısın! Bunca kusuruma karşın, böylesine yüce, böylesine akıl almaz bir cömertlik ve şefkat sergileyişini, başka neyle açıklayabilirim? Kaldı ki, Sen’in tutumunu açıklamaya sanki gücüm mü var!? Nicedir vefâya dönüşemeyen tavrım için… Nicedir sevdâna karşılık vermeye güç yetirememiş gönlüm için… Ve nicedir, öyle veya böyle, biricik oluşundan gaflete düşmüş bakışım için, beni affet… İşlediği sevapları kendinden, günahları ise uydurduğu nice kılıftanmış farz edip, varlık iddia etmekten geçemeyen nefsim için beni affet…

Şimdi desen ki: A benim sevgili “Bilir Bilmez”im! Yine ne çok konuştun… Ne çok laf sıraladın… İsteklerinin kimi mâkul, kimi ise pek yersiz ve gereksiz… Bilmez misin ki, senin için en güzelini, zaten her an önüne çıkarmadayım… Bilmez misin ki, sen istemeden de sana nimet yağdırmadayım…

O zaman derim ki: A benim naz çekenim! Sen değil misin bana “Duâ et, duân da olmasa neye yararsın?!” diyen… Hani, “kul” olmuş değilim, ama hoş görüver işte, bilir bilmez ettim bir duâ, sen tashih ve tanzim ediver… İsteyeceğim diye, açgözlülük ve abes sözler etmişsem, affediver… O ki söylettin, o ki istettin, o ki yordun dilimi, yazdırdın kalemimi… Sanki hazinenden bir şey mi eksilir be canım, dilediğin kadarını lutfediver…

Ve Sen kızar da dersen ki: A benim utanmazım! Bacak kadar boyunla, şu ele avuca gelmez huyunla, iki elini beline koyup da, ukalalık ediyorsun! Neyine güvenip, böyle şımarıyorsun! Ne bu samimiyet?! Hem sadece kendin için duâ ettin, hani başkaları için istemeler?! O da yetmezmiş gibi, ne o öyle iki duâ edip de “Aman yoruldum zaten” demeye getirmeler?!

Ben de derim ki: A benim sevmelere eremediğim! Sen’in eşsiz hazinelerin karşısında, ben bir lokmacık çıkınımdakine “varlık” der, güvenirsem, ayıp olmaz mı? Hem Sana da yapamayacaksam buncacık nazı, başka kime yaparım? Kendim için isteyişimi hoş gör, bilirsin ya bu “ben”lerin şânıdır… Fakat Sen, Senin şânına yaraşırcasına, “ben”i “biz” et… Tanıdık-tanımadık her bir “ben”i, bu duâdan nasipdâr et… Üstelik, niye yorulmayacakmışım sevdiceğim… Bak, ki zaten bir nazarlık canım var… Dağılırım, yorulurum, nahifim… Şimdi…

İsteyenin bir yüzü kara, lâkin… Yüzü-özü aklar hürmetine, de hadi, Sen kabul buyur şu duâyı, ben de “Âmin!” diyeyim…

Âmin… Âmin… Âmin…

Bi rahmetike yâ erhamerrâhimîn…

(Neslihan Nur Türk)
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 9:32 am

ALLAHIM. İSLAMA VE MÜSLÜMANLARA YARDIM EYLE, GÜNAHLARIMIZI AFFEYELE, DUALARIMIZI KABUL EYLE, KUSURLARIMIZI BAĞIŞLA, ZALİMİN ZULMÜNDEN,FASIKIN FISK INDAN MÜNAFIĞIN NİFAKINDAN,ŞEYTANIN VE ŞEYTANLAŞMIŞ İNSANLARIN ŞERRİNDEN, KABİR AZABINDAN ÖZELLİKLE DİNSİZLİK VE İMANSIZLIK FELAKETİNDEN ASLIMIZI VE NESLİMİZİ MUHAFAZA EYLE. ŞÜPHESİZ SEN HERŞEYİ GÖREN VE İŞİTENSİN. ALLAH'IM KALBİMİZDEKİ İMAN AŞKINI KORU, BİZİ SENSİZ BIRAKMA. GÖZ ACIP KAPAYINCAYA KADAR BİLE OLSA BİZİ NEFSİMİZLE BAŞBAŞA BIRAKMA. ALLAH'IM CENNETİNİ CEMALİNLE MÜJDELENDİR, PEYGAMBER EFENDİMİZEs.a.v. BİZ KOMŞU EYLE, SANA LAYIK KUL PEYGAMBER EFENDİMİZE LAYIK ÜMMET OLMAYI NASİP EYLE, YAPTIĞIMIZ İBADETLERİ EKSİKLERİ VE NOKSANLARIYLA TAMAM EYLE, ŞÜPHESİZ EN SON DÖNÜŞ SANADIR
AMİN.
-----------------------------------------------------------------
Her Güne Bir DUA Alecod
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 9:33 am

AMİN AMİN... Allah razı olsun kardeşlerim elelriniz dert görmesinn Bende kendi duamı yazıyımm..

Allah'ım bana sevdiklerime ve beni sevenlere Zatına Hakiki Kul Efendimiz (SAV) e Hakiki ümmet ve Mürşidi Kamil (ks) Hakiki evlat olmayo nasip eyle. Şeytanın şerrinden , nefislerimizn şerrinden ve Şeytanlaşmış insanların şerrriden bizleri muhafaza et. Bizleri son nefeste dahi İmandan bu yoldan muhabbetinden ve feyzinden ayırma Rabbim. İmanla göç edebilmeyi nasip eyle.. Rabbim hayılı insanlarla karşılaştır hayırlı insan olmamızı nasip et. Annemize babamıza hayırlı evlat eşimize hayırlı eş çocuklarımıza hayırlı anne baba kayınvalidemize kayınbabamıza hayırlı gelin olmayı nasip eyle... Allahım hayırlı eş hayırlı evlatlar ve hayırlı bir evlilik nasip eyle.. Allahım hak ile batılı ayırmamıza ve doğru yolda ilerlememize yardımcı ol. Sen Kelamını her yere duyurabilmemize yardımcı ol. Hizmetlerimizi kabul eyle ve hizmetlerimizi artırmamıza yardımcı ol Allahım. VELHAMDÜLİLLAHİRRABBİL ALEMİN.....

AMİN AMİN AMİN...
Her Güne Bir DUA Alecod
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 9:34 am

Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl. Bize ibadet yerlerini ve ilkelerini göster. Tövbemizi kabul et. Çünkü sen, tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametli olansın.

amin..
Her Güne Bir DUA Alecod
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:38 am

Her Güne Bir DUA Azzevecelle
Günde 3 Defa Okunacak Dua

Resülullah Efendimiz, Imam Ali (Kerremallahü Vecdehü)’ye soruyor:
Sizi, ömrünüzün uzun olmasi sevindirir mi?
Sizi, rizkinizin bol olmasi sevindirir mi?
Sizi, sohbette kalmaniz sevindirir mi?
Sizi, düsmanlariniza gâlip gelmeniz sevindirir mi?
Sizi, süi hâtimeden kurtulmak (son nefeste imanla gitmek) memnun eder mi?
Elbette eder. Öyle ise aksam ve sabah su duayi üç defa okuyunuz:
“Sübhâna’l-lâhi mil’el mizân ve müntehe’l-ilmi ve meblega’r-rizâ

En son yasmin_58 tarafından Salı Mayıs 12, 2009 10:27 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

Her Güne Bir DUA Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir DUA   Her Güne Bir DUA Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:38 am

Her Güne Bir DUA Azzevecelle
-------------------------------------------------------
SIKINTILI ANLARDA OKUNACAK DUA OKUNUSU:
” Subânallâhil Aziym !”
MANASI:
“Büyük ve yüce Allâh’i tesbih ederim!”
SIKINTILI ANLARDA OKUNACAK DUA OKUNUSU:
” Yâ Hayyü, yâ kayyûm! Birahmetike estegiysü .”

En son yasmin_58 tarafından Salı Mayıs 12, 2009 10:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Her Güne Bir DUA
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Her güne bir dua
» Her Güne Bir Söz (nasihat)
» her güne bir ayet
» Günlük Dualar