İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ey Gönül !

YazarMesaj
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:14 am

Ey Gönül! "Bu dünya hayatı bir oyun ve oyalanmadan başka bir şey değildir" nidâsını duymadın mı? Bu dünyada hepimiz bir rol takınmışız ve gerçek sandığımız bir oyunu oynamadayız.. Sana diğer âlemi anlayabilmen için örnek olan uykuyu veren Hakk (cc), diğer âleme uyanınca bu imtihan rüyadan Kur'anın onca ikâzına rağmen ne getirdin diye sorarsa, tıpkı rüyanda hazinelere kavuşup uyanca elinin boş kalması gibi kalmayasın?
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:15 am

Ey Gönüldaş; Gel! 14 asır önceye gidelim, sen muhacir o ensar veya tersi olsun.. Hakk (cc) buyurup Rasûl’ü (sav) ilan etmedi mi; sizler iman etmişseniz kardeşsiniz, birbirinizi sevmedikçe tam iman etmiş olamazsınız. Ne oldu aynı Allah’a (cc), Peygamber’e (as), Kur’an’a inanmıyor musunuz? İblis, Hakk (cc) takdiri olan farklılıklara taptırıp aranıza kin tohumları mı ekti? Sermayeni kine değil sevgiye harca, AŞK eri ol!
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:16 am

Ey Gönül! Hangi güzellik vardır ki Hakk’ın (cc) eşsiz güzelliğinden kopup yansımasın? Sen aynada tecelli eden bir güzel sîma görünce söyler misin aslında aynaya mı aşıksındır yoksa onda yansıyan sîmaya mı? Senin fâni aşkın ayna kırılıp görüntü kaybolana kadarmış, Ey Vefâsız! Oysa kainatta her zerre ve devâsa kürre İlahi Aşk şarabının sarhoşluğuyla meczup olmuş semâh yapmaktadır…
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:16 am

Ey sevdamın adı! Sen, Hakk'ın (cc) kendi gizli hazinesine duyduğu muhabbetin en berrak ve saf halisin; dünya haline 14 asır geç kalsam da bilirim ki senin sevdanın ikliminde ne zaman ne mekan vardır.. Bilirim ki sen AŞK adına hangi pınar varsa hepsinin menbaısın, muhabbetin coştuğu hiçbir ırmak yoktur ki senin deryan ile bağlantılı olmasın; her ne kadar layık olmasa da sana bir gönül getirdim varsın gün batımı senin ellerinde olsun ey Sevgili (sav)!..
29 Aralık 2010
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:17 am

Ey AŞK! Sen, Züleyha'nın bakışı Yusuf'un (as) kaçışındasın; Hızır'ın (as) ketum duruşu Musa'nın (as) soru soruşundasın.. Söyler misin güzel mürşit, bizim nazımızı çekemeyen senin cefânı nasıl çeksin...
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:17 am

Ey AŞK! Sen, fâni mahbubların firakıyla Ney misali inim inim inletirken aslında yaratılışın mânâsını seslendirirsin bizlere.. Ey cevheri cam pahasına satan gafil, yüzünü güneşin duvardaki yansımasından asıl membâı güneşe çevir; nakışa değil Nakkaş’a, esere değil Sanatkâr’a gönül ver dersin! Anlayana mesajın çok açık, rızkın peşinden değil Rezzak’ın peşinden koşunuz; güzele değil o güzeli güzel yaratana hayran olunuz…
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty

Ey canımızın Can'ı! Sen gönlümüze girdin gireli tüm fâni lezzetler silindi, beş duyumuz artık bedeni lezzetlerin aracı değil de Sen'i algılamamızı sağlayan bir sinyal alıcı oldu. Sen'le alakasız başka hiçbirşey algılayamaz olduk. Bakışımız, duyuşumuz, tadışımız hep Sen; ben yok olup hep Sen oldu. Yolunda akıl aracının arıza verişi çok geride kaldı; gönül aracı da arıza vermeye başladı ki hiçlik deryasına ramak kaldı.
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:18 am

Ey Gönül! Sen her sevdiğini mahbubun mu sanırsın? Bilmez misin gönlünü ısıtanı mahbublaştıran ötelerdedir.. Sen, sevmeyi seviyorsun da sana sevmeyi vereni ve sevdireni hep ihmal ediyorsun...
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:18 am

Ey Gönül! AŞK, satırda yazmaz sadrda yazar; AŞK, her kişinin işi değil er kişinin işidir...
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:19 am

Ey Gönüldaş! Etten kemikten ötede bil bizi, Perdeler âlemi altında bul bizi, Dilsiz, gözsüz, kulaksız anla bizi, Kollarınsız gönülden kucakla bizi.. AŞK, öyle bir hislerin hissi ki; Kâinatı içerinde hissetmek gibi, En yüksek makamımız hiçliktir, Varlık dediğin Hakk’tan (cc) başka ne ki…
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:19 am

Gönül! Sen, sende oldukça ve sen benliğine taptıkça; senden sana yol verirler sanma. En gerçek hürriyet Allah'a (cc) kul olmak; en hakikî varlık ise o yüce Sevgili'de (cc) yok olmak, varlığı karşısında hiç olmaktır..
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty

Ey Gönül! Kibir, bala katılmış öldürücü zehirdir. Başta aldığın lezzet zehir acılığına perde olmuş nefsini inkişaf ettirecek cezbeden bir yemdir. Ekin başını dimdik tutunca kendi lisanı haliyle hasad vaktinin geldiğini haykırır da boynunu vururlar. Hakk'ın (cc) Kahhar ismi tecelli etmek için çiftçi oldu da Fil Ordusunun kibirli başlarını Ebâbil orağıyla biçti. Kur'anda kötü örnek olarak sunulmak ne büyük talihsizlik!
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:20 am

Ey Gönül ! Doğumla nişanlandığın Hakiki Sevgili'ye (c.c),Şebi Arûz günü ölümle nikahlanıp kavuştuğunda ve sana nişan öncesi âlemi ervahta sorulan "Elestibirabbikum (Ben sizin Rabb'iniz değil miyim)? kûtsî sorusuna "Belâ (Evet)" cevabınla nişanının bir nişânesi olarak takılan AŞK yüzüğüne sadık kalıp kalmadığını sorarlarsa ne cevap vereceksin?...
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:21 am

Ey Gönül! İnsan deryaya akan ırmak suyuna benzer.. Irmak kaynağından saf ve berrak çıkar, fıtratındaki nefis arzularının cazibesiyle dünyada dolaşa dolaşa kirlenip bulanık hale gelir de dibi görünemez olur. Irmağın dibini ara, bir bilsen onun dibi al...tınlarla, mücevherlerle doludur.. Irmağın bulanıklığı gitsin de perde altını rahat göresin; sen hava gibisin, toza bulanıp göğü örtüleme ki güneşi perdesiz görebilesin...

Gönül! Topraktan yaratılan varlığın cilalanmamış demir gibi kapkara, mat, paslı bir bedendir. İstidadında gizli öyle bir sır var ki Allah’ın (cc) zikriyle cilalandır da işlensin, inkişaf edip parıldasın. Ayna gibi olsun da cilalanmış demir gibi üzeri...nde şekiller aks etsin, cilalanmış gönül gayp alemine aynadır. Onda perde kalkıp mahluktaki Hakk (cc) esmâ görüntüleri direkt tecelli eder; gayrî “Lâ” gider “Hû” kalır...

Ey Gönül! Vefâsız bir fâni mahbub kadehinde AŞK şarabını içtin içeli gönle vurulan türlü türlü gizli zincirlerden, bağlardan kurtuldun da onca mahbubların önce tüm varlığınla odaklandığın tek mahbuba döndü; sonra bu mecâzi mahbub köprü olup seni Hakikî Sevgili olan onun Yaratıcısına götürdü. Gönül! Bilesin ki içtiğin AŞK şarabı, bir gecelik sarhoş eden âdî şarap değil ölene kadar sarhoşluğu devam eden manevi şaraptı…
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:22 am

Ey Gönül! Her sevilen mahbub, AŞK şarabıyla dolu küpe benzer.. Sen, içinde âdî şarap bulunduran küpten değil; içi ilahi şarap dolu küpten doyasıya iç! İkisi de aklı mest eder ama âdî şarabın sarhoşluğu bir gecelik olup manevi şarap sarhoşluğu ise öle...ne kadar devam eder.. Akıl devredeyken gönül sarhoştur! Âdî şarapla da akıl mest olur ama gönül ayıkamaz, ilahi şarapla ise gönül sarhoşluktan kurtulup ayık hale gelir..

Ey Gönüldaş! AŞK, nedir diye soracak olurlar ise sana de ki; AŞK, nefsin elinden kaçarken paramparça olmaktır! Ve yine de ki, bu parçalanmanın da tadını en iyi Yusuf (as) ile gömleği bilir...

Ey AŞK! Hakk’ın (cc), özündeki gizli hazinesine duyduğu muhabbetle başladın; bigbeng ile kainatın her zerresine yayıldın. Atomlardan devâsa galaksilere kadar her mahlukta Hakk (cc) esmâlarına hayranlığın velhasıl bu ilk muhabbetin, Aşkın emaresi ve s...arhoşluğu bulunmaktadır. Ey gâfil Gönül! Atomlar, gezegenler cezbeye gelmiş mest halinde Aşktan dönüp durmak da iken sen nasıl kâinattaki bu ritme duyarsız kalmaktasın?..

Ey Gönül! Madem herşey Aşkla, sevgiyle başladı; Aşkla, sevgiyle de bitmeli...
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Ey Gönül ! Empty
MesajKonu: Geri: Ey Gönül !   Ey Gönül ! Icon_minitimePtsi Ocak 17, 2011 11:22 am

Ey AŞK! Mum ile pervaneyi buluşturansın; mum alevine aşık, pervane ise ışığına. Pervane muma yaklaşır alev alır, uzaklaşır hasret kalır; muma, yanmadan nûrda oynamanın yolu yok mu, sen rahatsın yanan benim der. Mum güler, ben yanmasam senin bende işin ne? Sen alevden birden yanarsın ben ise için için eririm. Dilsiz, dudaksız hâlimi oku, ikimizde yanmaya geldik; hayatımız yanma müddetimiz kadar, biz gideriz AŞK kalır.

Ey Gönül !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bir hayır duadan, bin hoşnut gönül, Bir razı olandan, bin razı gönül...
» Olmaz gönül olmaz öyle! Sabır gönül sabır!
» Bir Gönül Duası........