İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rabbimin Rahmeti ve Bereketi üzerinize olsun...

YazarMesaj
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Rabbimin Rahmeti ve Bereketi üzerinize olsun... Empty
MesajKonu: Rabbimin Rahmeti ve Bereketi üzerinize olsun...   Rabbimin Rahmeti ve Bereketi üzerinize olsun... Icon_minitimeCuma Nis. 10, 2009 10:21 am

TEVBE! vakit yaklaşıyor !

Selamın Aleyküm

dikkatle okursanız sevinirim

Istigfar Hakkinda Resulü Ekrem'in Hadis-i Serifleri

Hz.Peygamber (s.a.v.) Efendimiz:

"Her kim yatagina girdigi zaman üc kere:

"Estagfirullahellezi la ilahe illahü,el hayyel Kayyume ve etubü ileyh."

Manası:"

Hay ve Kayyum (daima yaşayan, daima duran) sıfatıyle vasıflanmıs olan ve kendisinden baska ilah hicbir ilah bulunmuyan Yüce Rabbim´den günahlarımın affını ve beni bagıslamasını taleb ederim. Bütün hata ve kusurlarımdan, günahlarımdan tevbe ederim."

Seytanin istigfara ne sekil sed cekeceklerini Cenabi Peygaber(s.a.v.) haber vermislerdir:

''Istigfar ayetleri inince seytanlarin baslarina kiyamet koptugundan yaptiklari büyük bit toblanti esnasinda hatipleri olan büyük seytan:

''Ey seytanlar!Basimiza gelen büyük belayi görüyor musunuz?Istigfar ayetleri nazil oldu.Cenabi Hakk,insanlarin canlari bu vücutta oldukca her kim istigfar ederse affedecegini vaad ediyor.Bu takdirde bizim say ü gayretimizin ne hükmü kaldi?'' dedi.Seytanlar bir cok tedbir neticesi olarak insanlara bidatlari sevdirip,istigfar ettirmemenin caresine bakalim diye karar verdiler ve dagildilar.

Estagfirullahellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh.

Resulü Ekrem (s.a.v.) buyurdular:

-''Her kim her namazin arkasindan üc defa yukarida gecen istigfari okursa harpten kacmis olsa bile günahi bagislanir.''

-''Istigfarin nuru,amel defterinin sahifesinde parlar.''

-''Her kim günde yetmis defa Allah'tan affolunmasini isterse,o kimse yalancilar zümresinden yazilmaz.Geceleri de yetmis defa istigfar ederse,gafiller zümresinden yazilmaz.''

-''Her kim günde yirmi yedi defa istigfar getirirse,o kimse duasi kabul olunan kimselerden olur.O istigfar sebebi ile yer ehli riziklanir.''

-''Vallahi ben günde,Cenabi Hakk'a yetmis defadan daha fazla istigfar ve tevbe ederim.''

-''istigfar günahlari yok eder.''

-''Seytan der ki:''Izzetin ve Celalin hakki icin,kullarinin ruhlari vücutlarinda oldukca onlari saptirmaya devam ededcegimim.'' Cenabi Hakk:''Izzetime Celalime yemin ederim ki,onlar da bana istigfar getirdikleri müddetce ben de onlari affedecegim.''buyurdu.

-''Kalbler de demirin pasladigi gibi paslanir.Kalblerin cilasi istigfardir.''

-Bir kul Secdeye variri da üc defa: '' Ya Rabbi,beni affet''derse,basini secdeden kaldirmadan affolunur.''

-''Yeryüzünde yasayabilmeniz icin emniyet edeceginiz iki sey vardir:Ben emniyetinizim,istigfar emniyetinizdir.Lakin ben gidicigim.Istigfar emniyeti bakidir.Istigfar getirmeye devam ediniz.

-''Bir kul istigfar getirdigi müddetce Allah'in azabindan emin olabilir.''

-Bir kul farz namazlarini kildiktan sonra onar kere istigfar getirse,velev ki büyük kum tepeleri ve ulu daglar gibi günahi olsa bile o kimsenin yerinden kalkmadan magfiret olunur.''

-''Bir kul amel defterini günesin batmasi sirasinda istigfarla kapatirsa,o kulunu diger hatalari affolunur.''

-''Bir kul günes ciktigi vakit yetmis defa istigfar getirirse,o kulun yediyüz tane günahi affolunur.InsaAllah bir mü'min gece ve gündüz icinde yediyüz tane günah islemez.''

"Allah'ın kelimeleri adedince Lâ ilahe illallah. Yarattıkları adedince
Lâ ilahe illallah, Arş ağırlığınca Lâ ilahe illallah. Semâlar dolusu
Lâ ilahe illallah. Bunlarla beraber bunların mislince Lâ ilahe illallah.
Bunlarla beraber bunların mislince Elhamdülillah." Böyle dersen ne bir
melek sevabını yazmağa takat getirebilir, ne de bir başkası."

"Ey Allah'ım! Günahlarımı bağışla."

Belki her gün Rabbimize istigfar getiriyoruz,fakat gercekten de bir istigfarin ne kadar büyük oldugunu,bizlere neler kazandirdigini biliyormuyuz?

Mevlam cümlemize hakkiyla sitigfar getirnelerden,ve bütün günahlari affolunanlardann eylesin...amin.

ÖMÜR KISA İNANMAZSAN TOPRAĞIN ALTINDAKİLERE BAK

AKIL YETMEZ HAYATI YAŞAMAYA İNANMAZSAN KURAN'A BAK

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Allahın rahmeti ve Bereketi üzerinize olsun EY MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM (SELAMUN ALEYKUM)...
» Yağmur bereketi
» Halil İbrahim bereketi
» Sahurun Feyiz Ve Bereketi
» Ramazan Ayının Bereketi Hanenize Dolsun Canlar Hayırlı Ramazanalar