İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rabbimizin bize öğrettiği dualar

YazarMesaj
fatımazeyneb
Admine
Admine
fatımazeyneb

Rabbimizin bize öğrettiği dualar Empty
MesajKonu: Rabbimizin bize öğrettiği dualar   Rabbimizin bize öğrettiği dualar Icon_minitimeCuma Ekim 16, 2009 12:11 pm

1- "Ey Rabbimiz Bizi sana teslim olanlardan kil neslimizden de sana teslim olan bir ümmet çikar, bize ibadet yerlerimizi göster, tövbemizi kabul et zira tövbeleri kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin." ( Bakara- 28 )

2- "Ey Rabbimiz, Bize dünyada bir iyilik, ahirette bir iyilik ver. Bizi ates azabindan koru." ( Bakara- 201 )

3- "Ey Rabbimiz Unutursak veya hataya düsersek bizi hesaba çekme(yarliga).Ey Rabbimiz Bizden öncekilere yükledigin gibi bize de agir bir yük yükleme." ( Bakara- 285 )

4- "Rabbimiz Bizim gücümüzün yetmedigi islerden bizi sorumlu tutma, bizi affet, bizi bagisla, bize aci. Çünkü sen mevlamizsin. Kâfir kavimlere karsi bize yardim et." ( Bakara- 286 )

5- "Rabbimiz Bizi dogru yola ilettikten sonra kalplerimizi egriltme. Bize tarafindan rahmet bagisla. Eminiz ki, lütfü en bol olan sensin." (Âli ?mran-

6- "Rabbimiz Gelmesinde süphe edilmeyen bir günde insanlari mutlaka toplayacak olan Sen'sin. ALLAH asla sözünden dönmez." ( Âli ?mran -9 )

7- "Ey Rabbimiz ?man ettik, öyleyse bizim günahlarimizi bagisla, bizi ates azabindan koru." ( Âli ?mran -l6 )

8- "Rabbimiz ?ndirdigine inandik ve Peygamber'e uyduk Simdi bizi (birligini ve peygamberlerini tasdik eden)sahitlerden yaz." ( Âli ?mran- 53 )

9- "Ey Rabbimiz Günahlarimizi ve isimizdeki taskinligimizi bagisla, ayaklarimizi (yo1undan) kaydima, kâfirler topluluguna karsi bizi muzaffer kil." ( Â1i ?mran-147 )

10- "Rabbimiz Sen bunu bosuna yaratmadin. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabindan koru." ( Âli ?mran -191 )

11- "Rabbimiz, dogrusu sen, kimi cehenneme koyarsan artik rüsva etmissindir. Zalimlerin hiç yardimcilari yoktur." ( Âli ?mran- 192 )

12- "Ey Rabbimiz, Gerçek su ki biz, "Rabbinize iman edin" diye seslenen bir davetçiyi (Peygamberi, Kur'ani) isittik. Artik günahlarimizi bagisla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al, ey Rabbimiz." ( Âli- ?mran- 193 )

13- "Rabbimiz' bize peygamberlerin vasitasiyla vaat ettiklerini de ikram et ve kiyamet gününde bizi perisan etme: Süphesiz sen vaadinden caymazsin." ( Âli- ?mran -194 )

14- "Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik, eger bizi bagislamaz ve bize acimazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz." ( Araf- 23 )

15- "Lutfedip hidayetiyle bizi buna(bu nimete) kavusturan ALLAH'a hamdolsun, ALLAH bizi dogru yola iletmeseydi kendiligimizden dogru yolu bulacak degildik. Andolsun ki, Rabbimizin elçileri gerçegi getirmislerdir." ( Araf- 43 )

16- "Ey Rabbimiz! Bizi zalimler toplulugu ile beraber bulundurma!" ( Araf- 47 )

l7- "Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasinda adaletle hükmet. Çünkü sen hükmedenlerin en hayirlisisin." ( Araf- 89 )

l8- "Rabbimiz üstümüze sabir yagdir ve bizi müslüman olarak öldür." ( Araf- l26 )

l9- "ALLAH'a dayandik. Ey Rabbimiz, bizi. O zalimler topluluguna bir fitne (konusu) yapma. Ve bizi rahmetinle 0 kâfirler toplulugundan kurtar." ( Yunus 85-86 )

20- "Ey Rabbim beni ve soyumdan gelenleri namazi devamli kilanlar eyle. Ey Rabbimiz duami kabul et! ( ?brahim-40 )

21- "Ey Rabbimiz (amellerin) hesap olunacagi gün beni ana-babami ve mü'minleri bagisla." ( ?brahim- 4l )

22- "Rabbimiz, Bize tarafindan rahmet ver ve bize, su durumumuzdan kurtulacak yolu hazirla." ( Kehf- 10 )

23- "Rabbimiz, Biz iman ettik, öyleyse bize aci. Sen merhametlilerin en iyisisin." ( Mü'minun 109 )

24- "Rabbimiz, Cehennem azabini üzerimizden sav. Dogrusu onun azabi gelip geçici bir sey degildir." ( Furkan- 65 )

25- "0rasi cidden ne kötü bir ugrak, ne kötü bir konaktir." ( Furkan- 66 )

26- "Rabbimiz bize gözümüzü aydinlatacak esler ve zürriyetler bagisla ve bizi takva sahiplerine önder kil." ( Furkan-74 )

27- "Bizden tasayi gideren ALLAH'a hamdolsun. Dogrusu Rabbimiz çok bagislayan, çok nimet verendir." ( Fatir- 54 )

28 "Rabbimiz bizi ve iman ile daha önce bizi geçmis din kardeslerimizi bagisla, kalplerimizde, iman edenlere karsi hiç bir km birakma. Rabbimiz, Süphesiz ki sen çok sefkatli, çok merhametlisin." ( Hasr- 10 )

29- "Rabbimiz, Sana dayandik, sana yöneldik. Dönüs sanadir." ( Mümtehine-4 )

30-"Rabbimiz, Bizi inkâr edenler için bir fitne kilma bizi bagisla, Ey Rabbimiz, yegâne galip ve hikmet sahibi ancak sensin." ( Mümtehine-5 )

31- "Ey Rabbimiz, Nurumuzu tamamla, bizi bagisla, çünkü sen her seye kadirsin." ( Tahrim- 8 )

32- "Basima bu dert geldi. Sen, merhametlilerin en merhametlisisin." ( Enbiya- 83 )

33- "Senden baska hiç bir tanri yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben (nefsine zulmeden) za1im1erden oldum." ( Enbiya- 87 )

34- "Rabbim beni yalniz birakma. Sen varislerin en hayirlisisin. (Her sey sonunda senindir.) ( Enbiya- 89 )

35- "Rabbim bagisla ve merhamet et. Sen merhametlilerin en iyisisin." ( Mü'minun- 118 )

36- "Bizi zalimler toplulugundan kurtaran ALLAH'a hamdolsun." ( Mü'minun- 28 )

37- "Rabbim beni yalanlamalarina karsilik bana yardimci ol." ( Mü'minun- 38 )

38- "Ey Rabbim, beni ve kardesimi bagisla, bizi merhametine kabul et. Zira sen merhametlilerin en merhametlisisin." ( Araf- 151 )

39- "Rabbim, küçüklügümde onlar beni nasil yetistirmislerse, sen de onlari esirge."( ?sra-24 )

40- "Rabbim girecegim yere dürüstlükle girmemi sagla çikacagim yerden de dürüstlükle çikmami sagla. Bana, tarafindan hakkiyla yardim edici bir kuvvet ver." ( ?sra- 80 )

41- "ALLAH bana yeter. Ondan baska tanri yoktur. Ben sadece O'na (güvenip)dayanirim. Çünkü 0 büyük arsin sahibidir." ( Tevbe- 129 )

42- "Rabbim, bana tarafindan hayirli bir nesil bagisla ?naniyorum ki sen, duayi hakkiyla isitensin." ( Âli-?mran- 38 )

43- "Rabbim, Ruhuma genislik ver."

44- "?simi bana kolaylastir."

45- "Dilimin bagini çöz. Ki sözümü anlasinlar" ( Taha- 25-26-27- 28 )

46- "Rabbim, benim ilmimi artir." ( Taha- 114 )

47 "Rabbim, Bana hikmet ver ve beni iyiler (zümresi ne ) kat." ( Suara- 83 )

48- "Bizi mü'min kullarinin birçogundan üstün kilan ALLAH'a hamdolsun." ( Neml- 15 )

49- "Ey Rabbim, Bana ve ana-babama verdigin nimet sükretmemi ve hosnut alacagin iyi is yapmami gönlüme getir. Rahmetinle, beni iyi kullarin arasina kat." ( Neml- 19 )

50- "Rabbim, dogrusu kendime zulmettim. Beni bagisla." ( Kasas- 16 )

51- "Rabbim beni zalimler güruhundan kurtar." ( Kasas- 2l )

52- "Rabbim, Dogrusu bana indirecegin her hayra muhtacim." ( Kasas- 24 )

53- "Rabbim, Su fesatçilar güruhuna karsi bana yardim et." ( Ankebut- 30 )

54- "Rabim, Bana ve anne babama verdigin nimete sükretmemi ve razi olacagin yararli is yapmami temin et. Benim için de zürriyetim için de iyiligi devam ettir. Ben sana döndüm. Ve elbette ki ben müslümanlardanim." ( Ahkaf- 15 )

55- "Rabbim, yeryüzünde kâfirlerden hiç kimseyi birakma" ( Nuh- 26 )

56- "Rabbim, Beni, ana-babami, iman etmis olarak evime girenleri, iman sahibi erkekleri ve kadinlari bagisla, zalimlerinde ancak helakini artir." ( Nuh- 28 )

Rabbimizin bize öğrettiği dualar
1 sayfadaki 1 sayfası