İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Peygamberimizin Duaları

2 posters
YazarMesaj
HaK_YoLcUsU
Yeni Üye
Yeni Üye
HaK_YoLcUsU

Peygamberimizin Duaları Empty
MesajKonu: Peygamberimizin Duaları   Peygamberimizin Duaları Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 11:59 am

PEYGAMBERİMİZİN DUALARI

Resûlullahın duâları

Abdullah İbn-i Abbas hazretleri şöyle anlatır:

Resûl-i Ekremin ne şekilde ibâdet yaptığını öğrenmem için babam Abbas, beni Resûl-i Ekreme gönderdi. Sabah namazında Efendimiz şöyle duâ etti:

“Allahım! Gönlümü sana bağlayacak, darmadağın hâlimi bir araya toplayacak, dağınık ve parçalanmış işlerimi birbirine yaklaştıracak kötü itiyat ve fitnelerden beni koruyacak, dilimi ıslah edecek, bâtınımı koruyacak, zâhirimi yükseltecek, amelimi temizleyip arttıracak, yüzümü ak edecek, rızana ulaştıracak ve her kötülükten beni koruyacak olan rahmetini senin fazlından isterim.

Allahım! Küfür düşünmeyecek şekilde sâdık ve yakîn bir îmânı, dünyâ ve âhirette de lûtuf ve kereminin en yüksek mertebesine beni ulaştıracak olan rahmetini senden isterim.

Allahım! Kazâlarda sabır ve kurtuluşu, şehitler mertebesini, iyiler yaşayışını, düşmanlara galib gelmeği ve Peygamberlere arkadaş olmağı senin fazlından isterim.

Allahım! Her ne kadar hayırlısını bilemezsem ve amelim kusurlu ise de, bütün dileklerimi sana arzeder, senden yardım dilerim. Yalnız senin rahmetine muhtâcım. Ey gönüllere şifâ verip bütün dertlere dermân olan Allahım! Büyük kudretinle birbirine yaklaşmış iki deniz suyunu yekdiğerine karıştırmadığın gibi, Cehennem azâbından helâk oldum diye feryad etmekten ve kabrin fitnesinden beni koru.

Allahım! İstemesinde veya hak etmesinde kusur ettiğim ve kullarından herhangi birine va’dettiğin veyâ vereceğin her türlü iyilikleri candan arzular ve onları senin fazlından isterim.

Allahım! Bizi, sapan ve saptıranlardan değil, hidâyette olup hidâyete ulaştıranlardan, düşmanlarından uzaklaştırıp dostlarına yaklaşanlardan, sana kulluk edenleri senin rızan için sevip, isyan edenlere rızan için husûmet besleyen kullarından eyle.

Allahım! Ben dilimin döndüğü kadar duâ ediyorum. Kabûlü sendendir. Sen kabul eyle. Ben elimden geleni yapıyorum, itimadım sanadır. Biz Allah içiniz ve O’na yöneleceğiz. Kuvvet ve kudret ancak azamet sâhibi olan Allah’ındır. Kıyâmet gününde emniyeti, ebedî günde de ahdini yerine getirip rükû’ ve sücûd eden iyiler ile beraber Cenneti senden isterim. Kerem ve ihsânına nihâyet olmayan, dostluk edenlere sonsuz sevgisi olan ve dilediğini dilediği gibi yapan sensin.

Ey izzet ridâsına bürünüp herkese galib olan Allahım! Seni noksan sıfatlardan tenzîh ederim. Ey ululuk ve yücelik ridâsına bürünerek kullarına fazl u in’âmını esirgemeyen Allahım! Seni tesbîh eder, noksan sıfatlardan takdîs ederim.

Allahım! Kalbimi, kabrimi, gözümü bütün bedenimi nurun ile tenvîr eyle, beni nurlandır ve nurumu arttır.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Efendimizden Muhtelif Dualar

Allahim kalp katiligindan, gafletten, fakirlikten, zilletten ve miskinlikten sana siginirim. Kufurden, fisktan, muhalefet edip dusmanlik cikarmaktan, baskalari duysun ve gorsun diye birsey yapmaktan da sana siginirim

Allahim, fayda vermeyen ilimden, urpermeyen kalpten, doymayan nefisten, ve icabet edilmeyen duadan, acliktan, hiyanetten, tembellikten, korkakliktan, cimriliten, kocamaktan, deccalin fitnesinden, kabir azabindan, hayatin ve olumun fitnesinden sana siginirim.

Allahim, isledigim ve islemedigim amellerin serrinden, bildigim ve bilmedigim seylerin serrinden sana siginirim. Allahim, huylarin, amellerin, arzularin ve hastaliklarin kotulerinden de sana siginirim.

Allahim, gucumun zayifligini, caremin azligini ve insanlarca onemsenmeyisimi sana sikayet ediyorum. Allahim nefsime takva bahseyle ve onu temizle.

Allahim, beni seni cok zikreden, sana cok sukreden, senden cok korkan, sana cok itaat eden, sana karsi cok husu ve saygiyla dopdolu olan, ah-u efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan sana teveccuh eden bir insan eyle.

Allahim, bana kendimi bulmayi ilham et, beni nefsimin serrinden koru.

Allahim, senden tertemiz bir hayat, dosdogru bir olum, rezil etmeyen ve ayiplari sayip dokmeyen bir donus istiyorum.

Allahim, beni cok sabreden, cok sukreden bir kul eyle, beni kendi gozumde kucuk fakat insanlarin gozunde buyuk yap.

Ya rabbi beni bagisla, bana merhamet eyle ve beni en dogru yola hidayet eyle

AMİN
--------------------------------------------------------------
PEYGAMBER EFENDİMİZDEN BİR DUA

Allahım beni hayatta bıraktıkça ebediyyen günahları terk ettirmekle bana merhamet et.Beni ilgilendirmeyen işin altına girmekten muhafaza ederek bana merhamet et!!!!
seni benden hoşnut kılacak şeylere dikkatle bakacak şeylere bakmamı nasip eyle eyyy gökleri ve yeri yoktan örneksiz olarak yaratan;celal ikram ve sasılmaz izzet sahibi olan Allahım senden şunu istiyorum YA ALLAH YA RAHMAN azamatin ve zatın nuru hürmetine bana öğrettiğin gibi kitabını ezberlemeyi kalbime yerleştir seni benden hoşnut kılacak şekilde onu okumayı nasip eyle.Kitabınla gözlerimi nurlandırmayı onunla dilimi açmayı sıkıntılarımı gidermeyi göğsümü genişletmeyi vücudumun onunla amel etmesini ve bunları yerine getirmek için güç ve kuvvet vermeyi bana yardım etmeni niyaz ediyoruz......AMİNNNNNN
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

MesajKonu: Geri: Peygamberimizin Duaları   Peygamberimizin Duaları Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 12:15 pm

selamunaleyküm emekleriniz ve paylaşımlarınızdan dolayı teşekkürederiz kardeşim yalnız bi ricam olacak konu başlıklarını büyük harflerle atmasak çok daha iyi olacak form kurallarımıza aykırı bi durum dikkat ederseniz memnun oluruz slm ve dua ile AEO
HaK_YoLcUsU
Yeni Üye
Yeni Üye
HaK_YoLcUsU

MesajKonu: Geri: Peygamberimizin Duaları   Peygamberimizin Duaları Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 12:34 pm

aleyküm selam sağol Allah razı olsun kardeşim inan bilmiyorum hakkını helal et öğretirsen sevinirim uyarın içinde Allah cc razı olsun inş duada unutulmamak duasıyla Rahman ve Rahiym olana emanet ol inş
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

MesajKonu: Geri: Peygamberimizin Duaları   Peygamberimizin Duaları Icon_minitimeSalı Mayıs 26, 2009 10:00 am

Sizde sağolun kardeşim çok güzel paylaşımlarda bulunuyorsunuz ben bazı konuları izniniz olmadan birleştiriyorum ve ayrı konu başlığı altında aynı konuyu içeren yada tıpa tıp aynı olanlarıda siliyorum anlayışınıza ve affınıza sığınarak sizde hakkınızı helal edin olur mu? kardeşim ve sormak istediğiniz bişey olursa sorabilirsiniz bildiğim bişeyse öğretirim tabiki slm ve dua ile AEO Rabbim cümlemizden de razı olsun inş

Peygamberimizin Duaları
1 sayfadaki 1 sayfası