İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Çabuk buradan savuş

YazarMesaj
islaminesilerkam
Yönetici
Yönetici
islaminesilerkam

Çabuk buradan savuş Empty
MesajKonu: Çabuk buradan savuş   Çabuk buradan savuş Icon_minitimePerş. Nis. 02, 2009 6:54 pm

Doğar doğmaz başını yere koyup Rabbine secde etti

Yaşadıkları ve duydukları ile Abdülmuttalib, kendini kaybetmiş gibi idi; kılıcına davrandı.

-Çabuk çocuğu göster, yoksa ya seni ya kendimi helak edeceğim, diye hiddetlendi.

Amine validemiz, kayınpederinin ısrarı üzerine çocuğunun götürüldüğü evi tarif etti. Elinde kılıç ve heybetli biri duruyodu; niyetini anlayınca Abdülmuttalib' in üzerine yürüdü ve:

-Çabuk buradan savuş! Hiç kimse üç günden önce O' nu göremez. Çünkü bütün meleklerin ziyaret etmesi lazım, diyerek büyükbabayı geldiği gibi geri çevirdi.

Abdülmuttalib' i; o cesur insanı korku ve titreme kapladı ve hatta kılıç, elinden kayıp yere düştü. Hemen Kureyş' e gidip başından geçenleri nakletmek istedi ise de yedi gün dili tutuldu ve tek kelime konuşamadı.

........................

Mekke' de Safa tepesi civarındaki Haşimoğulları mahallesi; bugün "Mevlid Sokağı" denilen baba evinde yaradılmışların en üstünü alemi aydınlatırken bu mes' ud anın şahidleri de vardır:

Doğumdaki hanımların biri, Peygamberimizin halası Safiye hatun' du:

-O' nun doğumunda Amine' nin evinde idim. Altı ayrı mucizeyi yaşadım.

-Doğar doğmaz başını yere koyup Rabbine secde etti.

-La ilahe illallah, innî Resulullah, dedi.

-Secdede bir şey söylüyordu sanki. Yaklaşıp dinlediğimde "Ümmetim, ümmetim" dediğini işittim.

-Orada öyle bir nur parladı ki her taraf ışık içinde kaldı. Yavruyu yıkamak istediğimde; "Ey Safiye zahmet etme; biz O' nu yıkanmış olarak gönderdik!" şeklinde meçhul bir ses duydum.

-Kundak yapacağım sırada sırtında bir mühür gördüm. Kürek kemiklerinin arasında ve iri bir ben büyüklüğünde olan bu mühürde tüylerle "La ilahe illallah Muhammedün Resulullah" yazıyordu.
https://islaminesilerkam.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

Çabuk buradan savuş Empty
MesajKonu: CEVAP   Çabuk buradan savuş Icon_minitimePtsi Nis. 06, 2009 6:07 pm

Ellerine sağlık abim...

Çabuk buradan savuş
1 sayfadaki 1 sayfası