İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sahi, Sizce Kimdir?

YazarMesaj
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

Sahi, Sizce Kimdir? Empty
MesajKonu: Sahi, Sizce Kimdir?   Sahi, Sizce Kimdir? Icon_minitimeSalı Mayıs 11, 2010 8:44 pm

Merhaba sevgili forum okurları!

Bundan sonra sizlerle Hak Aynası’ndaki “En Hayırlı Dost Kimdir?” köşemizde buluşacağız. Dost’u anacağız aşıkların dizelerinde… Öyle ya, Aşk Şerbetini içenler onun tadını en iyi bilenlerdir… Bu yolda neler görmüş, neler yaşamış ve hissetmişlerdir? Hak aşıklarının sözlerinden, şiirlerinden, dizelerinden soracağız Aşk’ı. Bir tarif etsinler hele…

Ve hep, en hayırlı dostumuzu arayacağız. En hayırlı dostu bilelim, bulalım ki gerçek Dost’a daha da, daha da yakın olalım.

Sahi sizce kimdir en hayırlı dost? En hayırlı dostumuzu bilelim öyle değil mi? Bilelim ki uzaklar yakın olsun, çorak topraklar suyuna kavuşsun, mevsimler bahara dönsün, baharlar çiçek açsın…

Tekrar soruyorum; Sizce kimdir en hayırlı dost?

İşyerindeki patronunuz olabilir mi? Yada onun en yakın arkadaşı?

Belki eşiniz? Anneniz, babanız, yada çocuğunuz?

Bir öğrenci iseniz; en yakın dostunuz zor zamanlarınızda yardımınıza koşan, sınavda kopya veren arkadaşınızdır…

Bir tüccar iseniz; size dostun en hası, malın iyisini ucuza veren toptancılardır…

Bir memur iseniz; size izin günlerinizde kolaylık sağlayan, maaş zamanlarında yüzünüzü güldüren amirinizdir…

Bir iş yeri sahibi iseniz; hatasız-firesiz özenle çalışan, fazla mesai yapan ama ücret istemeyen, erken gelip geç giden çalışanınızdır…

Bir ev hanımı iseniz; yeri geldiğinde bütün sırlarınızı, dertlerinizi paylaşabildiğiniz, evde bir eksik çıktığında rahatlıkla ödünç isteyebileceğiniz yakın komşunuzdur…

Artık iyice yaşlanmış bir aile büyüğü iseniz; sizi sık sık ziyarete gelip halinizi-hatrınızı soran, faturalarınızı ödeyip alışverişinizi gören, her ihtiyacınızı karşılayan vefakâr evladınız yada torununuzdur…

Öyle midir? Düşünün…

Sizden cevaplarınızı bekliyorum.

Sahi, Sizce Kimdir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hz. Ukkaşe kimdir?
» !! Şehit kimdir, kim değildir? !!
» Sizce Sabır Nasıl Olmalı Nasıl Sabretmeliyiz.