İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Duâ İsteyen Nebi: Hazret-i Muhammed -sallâllâhu aleyhi ve sellem-

YazarMesaj
fatımazeyneb
Admine
Admine
fatımazeyneb

Duâ İsteyen Nebi: Hazret-i Muhammed -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Empty
MesajKonu: Duâ İsteyen Nebi: Hazret-i Muhammed -sallâllâhu aleyhi ve sellem-   Duâ İsteyen Nebi: Hazret-i Muhammed -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Icon_minitimeSalı Kas. 17, 2009 11:03 am

Cenâb-ı Hak âyet-i kerimede şöyle buyurur:

“Ayetinde Rabbiniz şöyle dedi: “Bana dua edin duânıza cevap vereyim. Bana kulluk etmeyi kibirlerine yediremeyenler aşağılanmış bir halde cehenneme gireceklerdir.”
(Mü’min-60)

Peygamber Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- umre için kendisinden izin isteyen Hazret-i Ömer (radıyallahu anh):

“–Kardeşim bizi de duâna dâhil et bizleri unutma!” buyurmuştur. (Tirmizî Deavât 109/3562)

Hazret-i Ömer -radıyallâhu anh- bu iltifatkâr talep karşısındaki hâlini:

“–Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’ınbu sözüne karşılık bana dünyâyı verselerdi bu kadar sevinmezdim.” diyerek dile getirmiştir. (Ebû Dâvûd Vitir 23/1498)

İşte bu misâl -diğer hikmetlerinin yanı sıra- umre ibâdetinde duâların sâir zamanlara göre çok daha makbul olduğunu da ifâde etmektedir. Demek ki feyizli bir umre ibâdetinde yapılan samîmî ilticâların çok büyük bir ecri bulunmaktadır.

Hacdan sonra ve bilhassa Ramazân-ı Şerîf’te yapılan umreler mânen arınmanın en feyizli vesîleleridir. Nitekim Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- hadîs-i şerîflerinde Ramazan ayında yapılan bir umrenin kendisiyle yapılmış bir hac gibi olduğunu beyan buyurmuştur.
(Buhârî Umre 4; Müslim Hac 221)

Duâ İsteyen Nebi: Hazret-i Muhammed -sallâllâhu aleyhi ve sellem-
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Resûlullah Sallallahu Aleyhi Vessellem buyurdular ki:
» Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vesellem)in kani ve idrari ile teberrük
» GeL Ey Nebi
» ...Ya Nebi Şu Halime Bak...
» Ey Nebi!..Yorgun düştük..