İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sadece Soruyorum???

4 posters
YazarMesaj
''İsLaM DaVeTçİsİ''
Yeni Üye
Yeni Üye
''İsLaM DaVeTçİsİ''

Sadece Soruyorum??? Empty
MesajKonu: Sadece Soruyorum???   Sadece Soruyorum??? Icon_minitimeCuma Mayıs 15, 2009 9:49 pm

sordum sanalda gezinen bacıma??
gerekli gereksiz dolaşan erkek kardeşime??
aldığım cevap şu!!
islami bilgiler paylaşıyoruz nevarki bunda??
senn!! eyy bacım senn!!
eyy yavrusundan ve ailesinden
ve özellikle iffet taşıyan kendisinden
sorumlu bacımmm!!
ne işin var sanalda??
ne işin var chat sayfalarından??
sen evinde annenle babanla
eşinle yavrunla islamı paylaşıyormusunkide
sanalda islami bilgiler paylaşıyorsun??
reel hayat bittide sanalmı kaldı??
git evine bir tencere çorba kaynat
yavrunla eşine,annenle babana içir,
sonra vaktin kalırsa git üstüne
farz olan ibadetlerini namaz gibi
ibadetlerini yerine getir!!
yinede vaktin kalırsa!!
ve ilmine güveniyorsan git reelde
biçok cahil kardeşlerimiz var
onları bilinçlendir!!
ne o bana çokmu kızdınız??
hiç kızmaca darılmaca olmasın kardeşim!!
bunlar acı ama gerçek olanlar!!
şöyle bir silkelenin!! kendinize gelinn!!
sen eyy ayşe!! sen eyy fatımaa!
hala nediye oyunda oynaştasın!!
sende fatihler doğuracak yaştasınn!!
en hayırlı ibadet kendine ve ailesine faydalı olandır!!
şimdi siz erkek kardeşlerime geleyim!!
sen eyy ahmett!! eyy mehmett!!
sen nediye namahremin peşindesin??
islammı öğretmek istiyosun??
git eşine öğrett!!git yavruna öğrett!!
git annene öğrett!! git babana öğrett!!
neymiş efendim islami bilgiler paylaşıyoruz!!
yahu ALLAH aşkına islami bilgileri
bu güne kadar paylaşa paylaşa
bi haller oldu bizee!!
islami bilgiler paylaşmaktan öte geçmedii!!!
yahu islam yaşanmak için gelmedimii??
sen islamı yaşıyormusun kide
birileriyle paylaşacaksın,maden içinde
islam ilmi kaynıyor!!
git kardeşim reel de olanlara aktar!!
kendi cinsinden olana aktar!!
onlarda mahremlerine aktarsınlar!!
islamın ruhu budur!!
kimki bu ruh ile ruhlanmazsa!!
o cansız bir iskelettir!!
o imanki ilahi cevheri ne büyüktür!!
imansız olan paslı yürek sinede yüktür!!

buraya yazdıklarım meclisten dışarıdır,
böyle davrananlara hitaftır!!
vesselam...
http://gullerevurgun01.spaces.live.com/
yasmin_58
Prenses
Prenses
yasmin_58

MesajKonu: Geri: Sadece Soruyorum???   Sadece Soruyorum??? Icon_minitimeC.tesi Mayıs 16, 2009 12:01 pm

Sadece Soruyorum??? Ocuklar
-----------------------------------------------------------------------
Teknoloji bir çok yönüyle hayatımızı kolaylaştırdığı gibi bir çok yönüylede bizleri olumsuz etkiliyor.Doğallığımızı bozuyor.Teknoloji gelişmeden önce çocuklar çocukluklarını daha iyi yaşıyor, sosyal insanlar oluyorlardı.Ancak şuanda bakıyorumda 8-9 hatta daha ufak yaşlarda bilgisayarla,cep telefonlarıyla tanışıyorlar ne arkadaşlarıyla sokakta paylaşarak oynamayı öğrenebiliyorlar ne de sıkı dostluklar kurmayı…Kısacası çocuklarımız çocuk gibi yaşayamıyor.Böyle giderse ileride asosyal insanlar olacak etrafımızda…
Çocukluğuma inersem o zamanlar ne bilgisayardan haberim vardı ne de teknolojiden hiç birşey böyle değildi dünyamda.Gecelere kadar dışarıda arkadaşlarımla oynar,akşam olunca ailemle birlikte otururduk.şimdi bakıyorumda zaman beni de değiştirmiş tüm gün boyunca bilgisayar başında insanlardan uzak asosyal sayılabilecek derecede bir insan olarak yaşıyıp gidiyorum tabi buna ne kadar yaşamak denirse…Tabi teknoloji kötüdür demiyorum doğru zamanda doğru yerde kullanılırsa çok faydası oluyor teknolojinin bizlere…Ebeveynlere büyük görevler düşüyor bu hususta.Çocuklarınıza bu kötülüğü yapmayın onları insanlarla barışık olması için, arkadaşlarıyla vakit geçirmesini sağlama çabası içerisine girin.Göreceksiniz ki daha güzel bir dünya bizlerin olacak…Bizden artık geçti diyorum ben ama aslında benimde bilgisayar başından kalkıp topluma karışmamında çok zor olacağını sanmıyorum…Bunu en azından denemeye değer diye düşünüyorum ve kısa süre içerisinde deneyeceğimde...
islaminesilerkam
Yönetici
Yönetici
islaminesilerkam

MesajKonu: selamun aleyküm   Sadece Soruyorum??? Icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 8:57 pm

selamun aleyküm kardeşim davetçi gerçektende güzel bir konuya değinmiş bende aynı fikre katılıyorum ALLAH razı olsun ondan.teknoloji her alanda hayatımıza işlenmiş bir durumda müslüman her taraftan kuşatılmış imani deşerler büyük bir uçurum kenarında,her taraftan kuşatılmış olan iman sadece bir kıvılcım ile yanmakta yada bir kıvılcım ile nurlanmakta.bizler hangi alana hizmet yapabiliyosak ve sadece rızayı rabbe boyun ve emirlerien uymak ive tebliğte güveniyorsak değil sanal alem mapuslar bile yoldan şaşırmaz...bizler putları kıran ibrahim gibi kavmine karşı,bizler yusuf gibi zındanları medrese eden karşısındaki belkide en büyük yürek yakan ailesinde bile iman nasıl sinede kaldıysa rabbin izni ile davetçinin yolunda hiç bir engel yolundan dönmekten alı koymaz selam ve dua ile
https://islaminesilerkam.yetkin-forum.com
vuslatım özlemimdir
Yönetici
Yönetici
vuslatım özlemimdir

MesajKonu: Geri: Sadece Soruyorum???   Sadece Soruyorum??? Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 8:42 pm

Hz. Ömer’e ey Hattaboğlu Ömer takva sahibi olmak nasıl mümkündür? diye sorulur O da: “ Siz hiç dikenli bir yolda yürümediniz mi? ” diyerek cevap verir. İşte bu menkıbe vermek istediği anlam üzere düşünülmeli ve hayatımıza güzelce tatbik edilmelidir. Nitekim yine Hz. Ömer : “İnandığı gibi yaşamayanlar, yaşadığı gibi inanmaya başlar” demektedir. Maalesef her birimizde şöyle bir düşünce var. Sanki bu tür hadisler, menkıbeler sadece camide, mescitte uygulanması gereken kurallarmış gibi düşünülür, kabul edilir.. Halbuki gerçek böyle değildir. Kişi kendiyle baş başa iken de bu kurallar geçerlidir. Ve bizler bu kuralları günlük hayatımızda da uygulamak zorundayız

İnternette insanlarla sohbet etmek ilk bakışta zararsız, masum ve dinen sakıncasız gibi gözükmektedir hele ki İslami Sohbet, İslami Chat diye adlandırılan sohbetler ki bunlar bizlere daha çekici gelmektedir. Aslında tam tersidir. Birçok kişi farkında olmadan, internette kendisi ile baş başa olmanın verdiği rahatlıkla dikenli bir yolda olduğunu unutup sakınmadan yürümektedir. Nasıl mı? Şöyle ki, sohbet etmeye başlayan bir genç ilk önce kendini yanlış bilgilerle tanıtır. Hiç yalan söylemese ismini yanlış söyler. Kendini olduğundan çok çok daha farklı biçimlerde tanıtabilir ve biz bu insanları yalnızca bize anlattıkları, gösterdikleri taraflarıyla tanırız. İşte ilk dikene dokunuldu ve yalan söylendi. Hani dikenli yolda yürüyorduk? Tabi ki unutuldu ve yalan söylendi. Bu, en doğru insanın yaptığı en küçük gibi gözüken büyük bir hatadır.

İnsanlar internette sohbet ederek yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmektedirler. Ve gerçek hayatta büyük günahlardan olarak bilinen yalanı bir çırpıda söyleyiverirler.
Aynı zamanda kaynağını bile bilmedikleri veyahut Hadis kitaplarında geçip geçmediğini bilinmediği hadisleri paylaşmaya başlar; Kur’an da geçip geçmediği bilmediği ayetleri paylaşmaya başlar. Çok kolay bir şekilde şu haramdır, bu helaldir şeklinde ifadelere sıkça yer verilir. Halbuki ALLAH Nahl suresi 116. ayet-i kerimede şöyle buyurmaktadır ; “Kendi dillerinizin uydurmasıyla ALLAH’a iftira ederek, bu helaldir şu haramdır demeyin.Çünkü ALLAH’a karşı yalan düzenler asla kurtuluşa erişemezler.”

Hata yapılan diğer bir konu ise karşı cinsle yapılan sohbettir. Sohbet ortamlarına girişte bayan erkek ayrımı yapılamadığından hem bayanlar hem de erkekler bu odalarda birbirleriyle sohbet edebilmektedirler. Gerçek hayatta haremlik-selamlığa çok dikkat eden, bayanlarla aşırı muhabbetin kalbi karartan kötü bir uzlet olduğunu düşünen bir genç dahi olsa internette bir bayanla gayet rahat bir şekilde sohbet edebilmektedir. Neden çünkü özel sohbet odasında onunla baş başadır. Eğer kendi kendini kontrol edemezse, onu kontrol edecek bir kimse bulunmamaktadır. Nitekim biz biliyoruz ki bir bayanla erkek yalnız kaldıklarında üçüncü kişi şeytandır. Fakat bizler hemen “İnternetteyiz karşımdakini görmüyorum, ona dokunmuyorum. Bunun neresi yanlış?” diyerek savunma mekanizmamızı harekete geçiririz. Fakat kişi neden hemcinsiyle değil de karşı cinsiyle sohbet ettiğini kendisine dahi bir türlü açıklayamaz. Daha doğrusu açıklamak istemez. Madem internetteyiz neden özel konular rahat bir şekilde konuşulabiliyor? Neden iki taraf da gerçek hayatta asla giremedikleri konularda rahat bir şekilde konuşabiliyorlar? Neden kendilerine ait mahrem bilgileri birbirlerine verebiliyorlar? İşte, demek oluyor ki iki kişi sohbet ediyor gibi gözükse de üçüncü kişi şeytandır.

Konuşulan insanların büyük çoğunluğunun yüz-yüze görüşme ihtimali olmadığı için oldukça rahat davranılıyor. Aslında bu durum ahlaka da ters düşmektedir. Bayan ve erkek cinslerinin arkadaş olmalarının dinimizce mümkün olmadığı hiçe sayılarak sanal ortamda erkek ve bayan arkadaşlıkları kurulmaktadır. Niyet temiz de olsa şeytan vesvesesiz durmaz ki...
İlk başta bacım,kardeşim,ağabeyim şeklinde başlayan muhabbetler bir süre Ayet ve Hadislerden devam eder. Adeta birbirleri arasında kendilerini beğendirme yarışı başlamıştır bile. Ve sonrası malum… Daha sonraki muhabbetler aşkım, canım vs. ifadelerle devam etmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden İslam Hukuku Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Eskicioğlu’nun konuyla ilgili görüşleri şöyle: “İradeli her hareket dindir. İradeyle yapılmış her davranışın hesabı verilecektir. Hanefi fakihi Serahsi, bir kadınla erkeğin edep dairesinde karşılıklı oturup konuşmasında bir sakınca görmez. Ben de bunu savunuyorum. Chat belki karşılıklı konuşma değil. Ama internette kadın-erkek karşılıklı sohbet ettiğinde; birinden biri konuşulanlardan etkilenip tahrik olabilir, çünkü zamanla sohbetlerin nereye gideceği belli olmaz, bunun garantisi yoktur. İnsan iradesi zayıftır. Kişi kendini kaptırabilir. Birey ancak nikâhlı eşiyle paylaşabileceği mevzuları sanal ortamda konuşuyorsa psikolojisi, sosyal düzeni bozulur, dinen de kaybedenler arasında olur. Kadın ya da erkek ilgi, sevgi ihtiyacını sanal ortamda karşılıyorsa; eşine karşı bağlılığı her geçen gün azalır ve evlilik biter. İslam dininde aklı, malı, nesli, korumak esastır.”
Selam ve Dua ile.

Sadece Soruyorum???
1 sayfadaki 1 sayfası