İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlim Dünyamıza Hoşgeldiniz.. ßiร๓illคђiггคђ๓คภiггคђi๓ ..νυѕℓαтıм özℓємiм∂iя..

KaRdEsLiGiN DaIm oLdUgU, sEvGiLeRiN BiRlEsTiĞi, DoStLuKlArIn bItMeDiGi AiLe fOrUmUmUzDa iYi vAkIt gEçIrMeNiZ UmUdUyLa eFeNdIm eDePlE GeLeN HüRmEtLe gIdEr.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Peygamber kızıyım diye sakın namazı terketme...

YazarMesaj
beyaz nur
Yeni Üye
Yeni Üye
beyaz nur

Peygamber kızıyım diye sakın namazı terketme... Empty
MesajKonu: Peygamber kızıyım diye sakın namazı terketme...   Peygamber kızıyım diye sakın namazı terketme... Icon_minitimeC.tesi Mayıs 02, 2009 5:23 pm

Hz.Fatıma vâlidemiz r.anha henüz süt emmekte olan Hz.Hüseyin r.anha hastalandığı için sabaha kadar uyuyamamıştı.Evlâdının inleyişi karşısında gözlerine sabaha kadar uyku girmedi.Hz.Hüseyin sabaha karşı birara uyur gibi olduğunda Hz.Fatıma bulduğu ilk fırsatta sabah namazını edâ etmişti.Kendisini çaresiz bırakan uykuya ancak bundan sonra vakit ayırabilmişti.Sonra mescid-i şerîfte sabah namazını kıldıran Peygamber Efendimiz s.a.v âdeti üzerine Hz.Fatıma'nın evine teşrif etmişlerdi.Hz.Fatıma'yı uyur vaziyette görünce onun sabah namazını kılmadığını sandı''Ey kızım Fâtıma!Peygamber kızıyım diye sakın namazı terketme!Beni hak peygamber olarak gönderen Allah'a azze ve celle yemin ederim ki,namazını vaktinde kılmadıkça cennete gireceğini zannetme!''diyerek namazın hiçbir şekilde ihmal edilemeyeceğini belirtti.Buna karşılık Hz.Fatıma r.anha''Canım babacığım!sabaha kadar uyuyamadım.Hüseyinim biraz iyileşince bende hemen namazımı kıldım ve daha dayanamayıp yattım!deme gereği duydu.O zaman Efendimiz s.a.v sevgili kızını şöyle müjdeledi:Müjdeler olsun sana kızım Ahirette böyle sıkıntılar görmeyeceksin..!Genç Beyin Dergisi sayı-83

Ben namaz kılmıyorum ama kalbim tertemizdir diyerek kendimizi avutsakta tek gerçek var ziyandayız...

Peygamber kızıyım diye sakın namazı terketme...
1 sayfadaki 1 sayfası